برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی دانشکده::
رشته ها::
اشخاص::
اخبار و رویدادها::
انجمن علمی::
قوانین و آیین نامه ها::
تالارهای بحث و گفتگو::
تماس با ما::
تسهیلات وبگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
زیربخش‌های پایگاه
:: خوش آمدید ::

معرفی گروه ریاضی کاربردی دانشگاه صنعتی ارومیه
 
در بین علوم پایه، ریاضیات به عنوان نظام فکر و تجربه ای ذهنی از علوم طبیعی جایگاه ویژه ای دارد. ریاضیات ابزار فکری یک مهندس برای پیشگویی رفتار یک مدل مهندسی است قبل از آن که مخارج سنگین ساخت آن را متحمل شود و روشی برای بهبود طراحی یک سیستم است، حتی زمانی که در ابتدایی ترین مراحل ایده پردازی قرار دارد.
گروه ریاضی دانشگاه صنعتی ارومیه، در سال 1390 با موافقت شورای گسترش آموزش وزارت علوم در رشته تحصیلی ریاضی کاربردی با پذیرش دانشجو در مقطع  کارشناسی ارشد رسماً آغاز بکار نموده است.
تربیت نیروی متخصص و با دانش کافی جهت کار در محیطهای علمی داخلی و خارجی ، تولید علم ، ارائه خدمات علمی، کاربردی و آموزشی ، مشاوره و راهنمایی سازمانها ، مراکز دولتی و خصوصی جهت نهادینه کردن و بهره برداری از دانش ریاضی کاربردی در جهت افزایش بهره وری در کشور از اهداف این گروه می باشد.
ریاضیات کاربردی عموماً به شاخه ای از ریاضیات گفته می شود که کاربرد علمی مشخصی داشته باشد. از طرفی ریاضی دانان کاربردی با بهره گیری از نظرات و روشهای ریاضی مانند روشهای محاسبه و مدل سازی ریاضی به فرمولبندی و حل مسائل عملی در امور مالی، دولتی ، مهندسی و علوم اجتماعی می پردازند. امکان دارد ریاضی دانان کاربردی که دست اندرکاران تحقیق و گسترش صنعتی هستند با حل مسائل باعث ایجاد یا تقویت روشهای ریاضی شوند. ریاضی دانان کاربردی با یک مسأله کاربردی شروع کرده ، اجزای تفکیک شده عملیات مورد نظر را در فکر مجسم می کنند و سپس اجزا را به متغیرهای ریاضی تبدیل می نمایند. ریاضی دانان غالباً با نمونه سازی توسط راه حلهای فرعی به وسیله رایانه به تجزیه و تحلیل روابط میان متغیرها می پردازند. بسیار پیش می آید که ریاضی دانان کاربردی برای دستیابی به راه حلهایی در مسائل گوناگون با افراد دیگر شاغل در سازمان همکاری کنند. ریاضی دانان علاوه بر قدرت استدلال که برای تشخیص آنالیز و به کار بردن مبانی ریاضی در حل مسائل فنی دارند باید از مهارتهای ارتباطی هم برخودار باشند چرا که ریاضی دانان بایستی در زمینه های مطرح شده با افرادی وارد بحث شوند که اطلاع کافی از علم ریاضی ندارند.  موفق ترین جویندگان کار کسانی هستند که می توانند مبانی ریاضی را در مسائل واقعی زندگی به کار برده و از مهارتهای ارتباطی ،گروهی و رایانه ای مطلوبی بهره مند باشند.
   با توجه به نیروهای متخصص موجود در دانشگاه صنعتی ارومیه، می توان با رشته ریاضی کاربردی پل ارتباطی با دیگر رشته های مهندسی ایجاد نمود. این توانمندی در این دانشگاه وجود دارد که به مطالعه در زمینه های کاربردی همچمون ریاضیات مالی، بهینه سازی، بیو مکانیک ، نظریه موجک ها در زمینه های پردازش سیگنال ها در سیستم‌های مخابرات،‌ پردازش تصویر و بینایی کامپیوتر ، ‌ژنتیک و پزشکی و ... پرداخته شود.
نظر به اینکه برنامه درسی بازنگری شده دوره کارشناسی ارشد رشته ریاضی کاربردی در تاریخ 23/3/1395 با پنج گرایش: آنالیز عددی، بهینه سازی، رمز و کد، ریاضی مالی و معادلات دیفرانسیل و سیستمهای دینامیکی جایگزین برنامه قبلی گردید در حال حاضر با توجه به تخصص اعضای هیات علمی گروه ریاضی، دانشجوبان مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای بهینه سازی، ریاضی مالی و آنالیز عددی در این دانشگاه دانش آموخته می گردند.
  
 

 

ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری
AWT IMAGE
::
پیوندهای فوری
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 551
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 31
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 3984749
بازدید 24 ساعت قبل: 6298
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 30182
بازدید 24 ساعت قبل: 34
::
آخرین بروزرسانی
دوشنبه 1398/11/14
::
Academic Web Tools
دانشکده علوم پایه Department of Science
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4570