برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی دانشکده::
رشته ها::
اشخاص::
اخبار و رویدادها::
انجمن علمی::
قوانین و آیین نامه ها::
تالارهای بحث و گفتگو::
تماس با ما::
تسهیلات وبگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
زیربخش‌های پایگاه
:: خوش آمدید ::

معرفی و درباره دانشکده

گروه فیزیک دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان زیر مجموعه­ای از دانشکده علوم پایه در مهرماه سال  1390با پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد در گرایش ماده چگال تأسیس گردید. از بهمن ماه 1390،  این گروه با پذیرش دانشجو در مقطع دکتری با گرایش بنیادی و با هدف بنیان و توسعه شاخه‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه­ای به فعالیت خود ادامه داده است. فعایت های آموزشی و پژوهشی گروه شامل فعالیت در سه شاخه سیستم های پیچیده، ماده چگال تجربی و نظری و اطلاعات و محاسبات کوانتومی می باشد. . گروه فیزیک در حال حاضر شامل 6 عضو هیئت علمی شامل 1 اساتد تمام، 1 نفر دانشیار و 4 نفر استادیار می باشد
 
فیزیک بنیادی شاخه‌ای از علم فیزیک است که قدمتی کهن در تاریخ علم دارد. این حوزه پژوهشی، مباحثی چون برهم­کنش­ها در حوزه وسیعی از مقیاسهای مکانی و زمانی بین اجزای تشکیل‌دهنده عالم، کیهان‌شناسی و ذرات بنیادی گرفته تا مباحث مرتبط با برخی از مسائل فلسفی را شامل می‌شود. امروزه با رشد علوم مختلف موضوعات و شاخه‌های جدیدی متولد شده‌اند که تقسیم بندی­های سنتی علوم، دیگر کارامد نیستند. رشد و توسعه حوزه‌های پژوهشی جدید نیازمند نگرشی نظام‌مند، متوازن و چند جانبه از علوم مختلف است. به بیانی دیگر فرآیندی که در حال حاضر با آن روبه­رو هستیم "میان‌رشته­ها" می­باشند که در تولد و توسعه آنها،علم فیزیک با عنایت به رسالتی که دارد، نقشی اساسی بازی می‌کند. این حقیقت باعث شده ‌است که مرزهای علم فیزیک نه تنها به رشته­های فنی ‌مهندسی بلکه به سایر علوم مانند علوم زیست محیطی و حتی علوم انسانی هم گسترش یابد.
همان طور که ذکر شد امروزه تقسیم بندی­های سنتی علوم در حال دگرگونی است و دیگر شاخص تمایز بارزی بین رشته­های مختلف ترسیم نمی­شود. مفاهیم نوظهوری پدیدار گشته­اند که متعلق به رشته خاصی ازرشته­های مرسوم نمی­باشند و از طرفی یک رشته به تنهایی قادر به پاسخ گویی کامل به برخی از این مفاهیم نیست.به بیانی دیگر پیچیدگی‌های علوم نوین که از یک سو خود معلول پیشرفت‌های چشم‌گیر علوم پایه می‌باشد به همراه درخواست جامعه بشری، عامل اصلی بنای چنین حوزه‌های علوم میان‌رشته‌ای می‌باشند. امروزه یکی از محورهای مورد توجه در کشورهای توسعه‌یافته برای تضمین بقا و در کشورهای در حال توسعه برای رسیدن به یک توسعه پایدار با روندی در حال رشد، بی‌شک نگاه درست مبتنی بر عقلانیت و آینده‌نگری در چنین حوزه‌های جدید علمی می‌باشد. این شاخه از علم فیزیک به مسایلی می­پردازد که نه تنها دغدغه فیزیکدانان بلکه در سایر رشته­ها نیز مورد علاقه پژوهشگران است. از جمله موضوعات مورد بحث در این گروه، می­توان نانو فیزیک، بیو فیزیک، رمز نگاری رانام برد.

:: چاپ مقاله عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه صنعتی ارومیه در انتشارات Nature ::
 | تاریخ ارسال: 1400/4/12 | 
دکتر سروش حاصلی، عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشکده محیط زیست دانشگاه صنعتی ارومیه، موفق به چاپ مقاله در مجله Scientific Reports از انتشارات معتبر Nature شد.
>
:: چاپ مقاله استادیار گروه فیزیک دانشگاه صنعتی ارومیه در انتشارات Nature ::
 | تاریخ ارسال: 1399/7/29 | 
دکتر سروش حاصلی، استاد گروه فیزیک دانشکده محیط زیست دانشگاه صنعتی ارومیه، موفق به چاپ مقاله در مجله Scientific Reports از انتشارات معتبر Nature شد.
>
پیوندهای فوری
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 548
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 43
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 3107475
بازدید 24 ساعت قبل: 17061
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 6051
بازدید 24 ساعت قبل: 48
::
آخرین بروزرسانی
شنبه 1400/4/12
::
Academic Web Tools
گروه فیزیک Physics
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 4540