روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
حمایت ۱۸۵۰ میلیون ریالی صندوق خیریه و کانون خیریه حامی از ۴۲۵ دانشجو در دانشگاه صنعتی ارومیه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/4/22 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی ارومیه، با مشارکت خداپسندانه اعضای هیئت علمی، کارکنان، دانشجویان و خیرین، صندوق خیریه دانشجویی و کانون خیریه حامی این دانشگاه از سال ۱۳۹۴ تاکنون موفق به حمایت مالی ۱۸۵۰ میلیون ریالی از ۴۲۵ دانشجو شده اند. بخشی از این حمایت ها نیز در سال ۱۳۹۷ توسط صندوق رفاه دانشجویان کشور با توجه به اساسنامه مصوب صندوق خیریه نزد هیئت محترم امنای دانشگاه صورت گرفته است. این حمایت ها بطور عمده در قالب کمک¬هزینه خوابگاه، غذا، شهریه، ایاب و ذهاب و اقساط وام بنیاد علوی، به دانشجویان بی بضاعت پرداخت شده است. بیش از ۸۵ درصد مجموع حمایت های مالی در این ۵ سال از طریق صندوق خیریه جمع آوری شده و چهارده درصد از مبالغ حمایتی جمع آوری شده به سال ۹۸ اختصاص دارد.
با توجه به شیوع بیماری کرونا در دو ماه آخر سال ۹۸ و ادامه شیوع این بیماری تا کنون، پیش بینی می شود تعداد دانشجویان تحت پوشش که به علت آسیب دیدگی مشاغل خانوادگی، مستحق بهره مندی از این حمایتها باشند، افزایش یابد. به همین منظور، هیئت امنای صندوق خیریه دانشگاه، ضمن تقدیر صمیمانه از کمک های خداپسندانه و انسان دوستانه ی هم دانشگاهیان عزیز، از ایشان دعوت می نماید جهت تداوم این روند مثبت، به مانند گذشته اهتمام ورزند.
همزمان با اقدامات صندوق خیریه و صندوق حامی در داخل دانشگاه، صندوق رفاه دانشجویان کشور نیز اقدام به راه اندازی و ساماندهی حامیان صندوق رفاه دانشجویان نموده است که با هدف هدایت مستقیم کمک های خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران توسط وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی گردید. جذب کمک های خیرین در سطوح مختلف با امکان تعیین نوع کمک، تعیین دانشگاه هدف برای خیرین، تعیین محل و نحوه مصرف وجه کمکی، رصد محل مصرف وجوه و کمک های اهدایی توسط شخص خیر از جمله ویژگیهای این سامانه می باشد. دسترسی به این سامانه از طریق تارنمای www.hami.swf.ir میسر است.


 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.4122.fa
برگشت به اصل مطلب