روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
جلسه دفاع از پیشنهاد رساله دکتری در دانشگاه صنعتی ارومیه برای اولین بار بصورت الکترونیکی برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۲/۱۷ | 
دکتر امیدرضا بلوکی، مدیر اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه، در گفتگو با روابط عمومی از برگزاری اولین جلسه دفاع الکترونیکی دانشجوی دکتری تخصصی گرایش مکانیک تبدیل انرژی، با کمک سیستم آموزش مجازی (LMS) خبر داد و افزود: با توجه مشکلات حاصل از شیوع بیماری کرونا، عزم معاونت آموزشی دانشگاه بر آن بود که خدمات آموزشی دانشگاه به هیچ عنوان متوقف نشود و این خدمات به صورت غیرحضوری و با حداقل نیاز به حضور دانشجو در دانشگاه انجام گیرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: هم اکنون اغلب درخواست های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، از قبیل درخواست‌ تمدید ترم، انتخاب استاد راهنما، انتخاب و دفاع از سمینار، ارائه پروپوزال و دفاع از پایان نامه به صورت غیرحضوری صورت می‌پذیرد. در همین راستا شورای تحصیلات تکمیلی با تدوین شیوه نامه دفاع، شامل دفاع از سمینار، پایان نامه، پیشنهاد رساله و رساله نقش مهمی را ایفا کرده است. وی با اشاره به انواع روش های برگزاری جلسه دفاع بر مبنای شیوه نامه مصوب شورای تحصیلات تکمیلی، خاطر نشان کرد: شیوه نامه تحصیلات تکمیلی دو نوع دفاع، دفاع نیمه حضوری و دفاع الکترونیکی را با تبیین گام به گام و زمان بندی مراحل مختلف پیش بینی کرده است.
در دفاع نیمه حضوری، دانشجو در دانشگاه حضور داشته و بعضی از داور ها می توانند به صورت آنلاین شرکت کنند.ولی در جلسه دفاع الکترونیکی دانشجویان غیر بومی هم می توانند به صورت آنلاین از پایان نامه یا رساله خود دفاع نمایند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با بررسی بازخورد های دریافت شده از دانشجویان و اعضای محترم هیئت علمی مشکلات این روش جدید به حداقل برسد.

/
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.4077.fa
برگشت به اصل مطلب