روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
اعطای 358 میلیون ریال تسهیلات به 213 دانشجوی مستعد برتر از محل درآمد ساختمان موقوفه خیرین مهندس پرویز عزیزی نژاد و مرحومه فرخنده رکان قزوینی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/10/19 | 
گروه استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه در شهریور ماه سال 1396 به همت مدیریت آموزش و معاونت آموزشی و پژوهشی وقت، با هدف شناسایی و حمایت از دانشجویان مستعد برتر راه اندازی شد. شیوه نامه شناسایی دانشجویان مستعد برتر در کارگروه منتخب شورای آموزشی تدوین و در آذرماه 1396 به تصویب شورای آموزشی و سپس هیئت رئیسه دانشگاه رسید. در این شیوه نامه، دانشجویان مستعد برتر به تناسب نوع تسهیلات حمایتی در پنج گروه ممتاز بدو ورود، ممتاز نیمسال دوم تا چهارم، ممتاز نیمسال ششم، ممتاز آموزشی و ممتاز پژوهشی شناسایی می شوند تا از تسهیلات مختلفی از جمله کمک هزینه خوابگاه، کمک هزینه تغذیه، کمک هزینه ایاب و ذهاب، تسهیلات کتابخانه، حمایت برای شرکت در المپیادهای علمی دانشجویی، حمایت جهت شرکت در دوره های زبان خارجی، تحصیل همزمان در دو رشته کارشناسی و تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع بالاتر بهره مند شوند. برگزاری کارگاه تبیین مقررات بنیاد ملی نخبگان برای کلیه دانشجویان علاقمند و تعامل سازنده با بنیاد برای معرفی نخبگان و مستعدین برتر جهت بهره مندی از تسهیلات شهید احمدی روشن از دیگر فعالیت های دفتر استعداد درخشان پس از تأسیس بود.
در نخستین مرحله اجرای شیوه نامه حمایتی، تسهیلات کمک هزینه خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب از نیمسال 971 با اعتبار بالغ بر 199 میلیون ریال از محل درآمد حاصل از ساختمان موقوفه مهندس پرویز عزیزی نژاد و مرحومه فرخنده رکان قزوینی به 120 دانشجوی مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی اعطا شد. پس از اجرای اولیه و رفع نواقص طرح در اولین سال اجرا، حمایت از مستعدین برتر در نیمسال های 972 و 981 به ترتیب با تخصیص اعتبار 64 میلیون ریال و 96 میلیون ریال به تعداد 36 و 57 دانشجو ادامه یافت.
حمایت از دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه در دو سال اخیر، به لطف کمک های خیرین گرامی، با اعطای 358 میلیون ریال تسهیلات به 213 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی انجام شده است. گفتنی است تسهیلات غیرمالی نیز با پذیرش یک دانشجو برای تحصیل در دو رشته همزمان مقطع کارشناسی، پذیرش 13 دانشجوی ممتاز کارشناسی بصورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد، معرفی دو دانشجو به بنیاد ملی نخبگان برای دریافت تسهیلات شهید احمدی روشن و اعزام 45 دانشجوی مقطع کارشناسی برای شرکت در المپیاد علمی دانشجویی (راهیابی 4 نفر به مرحله کشوری)، در دو سال اخیر مطابق شیوه¬نامه¬های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا شده است.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.3941.fa
برگشت به اصل مطلب