معاونت اداری و پشتیبانی - اداره امور حقوقی
حضور نماینده وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم در دانشگاه صنعتی ارومیه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/10/1 | 
یه گزارش روابط عمومی دکتر سید ابراهیم حسینی نماینده وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه معاون دفتر و هیات همراه، با حضور در دانشگاه صنعتی ارومیه با رئیس و هیات رئیسه دانشگاه و همچنین تعدادی از اعضای هیات رسیدگی به تخلفات اداری عصر روز یک شنبه مورخ ۲۷ آذر ماه در محل سالن جلسات دانشگاه صنعتی ارومیه دیدار و گفتگو نمود.
در ابتدای این جلسه دکتر مختاریان، رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن خیرمقدم گزارشی از اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر، توفیق های حاصل شده برای دانشگاه و همچنین آماری از تعداد رشته ها و مقاطع تحصیلی را بیان نمود. مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم در این نشست ضمن ابراز خرسندی از وجود همدلی مابین دانشگاهیان و جبهه فرهنگی انقلاب در آذربایجان غربی، گفت: این همدلی و وحدت نقطه عطف و روشنی در اقدامات شاخص استان خواهد بود.
دکتر حسینی افزود: یکی از اولین وظایف هیات ها آموزش، آگاه سازی و پیشگیری از بروز تخلفات است. باید با گفتگوی های منطقی، برگزاری کرسی های آزاداندیشی، فضا را برای گفتگوی آزاد باز گذاشت و با تبیین موفقیت ها، تشریح و آموزش قوانین از بروز اتفاقات هنجارشکنانه در دانشگاه ها جلوگیری کرد. وی به ملازمت حقوق با تکالیف اشاره نمود.
همچنین در فرایند رسیدگی، استناد به قانون، دلایل و مستندات متقن و رعایت آبرو و محرمانگی را از الزامات ضروری در هیات های رسیدگی به تخلفات عنوان نمود.
نماینده وریز، تلطیف قانون با اخلاق را ضروری دانست و افزود: رصد، نظارت و برخورد به صورت قانونی و اخلاقی در صدر فعالیت های ما قرار دارد.
کتر حسینی با اشاره به جنگ جهانی جدید و نیاز جدی به تبیین حوادث اخیر و روشنگری گفت: این جنگ، جنگ عقیدتی و دینی است. جنگ اسلام و کفر است. سلاح این جنگ هم رسانه ها هستند. انقلاب اسلامی نظام های استکباری دنیا را به چالش کشید و اکنون نقشه راه دشمن در جهت مبارزه با انقلاب اسلامی همین جنگ های ترکیبی و عقیدتی است و یکی از مخاطبین اصلی این جنگ جوامع دانشگاهی و نخبگان هستند. به همین جهت وظیفه ما در راه مبارزه با دشمنان در دانشگاه ها دو چندان می شود.
نماینده وزیر عنوان کرد: در بررسی پرونده ها رعایت اصل بی طرفی و حفظ محرمانگی بسیار مهم است. نباید در تصمیم گیری ها تفکرات شخصی دخیل باشد و صرفا معیار عمل قانون باشد.
در این مراسم حکم یکی از اعضای هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه صنعتی ارومیه، که اخیرا صادر گردیده است بصورت نمادین توسط نماینده وزیر اهداء گردید.
نشانی مطلب در وبگاه معاونت اداری و پشتیبانی :
http://uut.ac.ir/find-12.1810.5248.fa.html
برگشت به اصل مطلب