وظایف

 | تاریخ ارسال: 1401/11/18 | 
هیأت ممیزه یکی از واحدهای علمی ستادی تحت نظر رئیس دانشگاه می باشد، که اعضاء آن از میان استادان و دانشیاران دانشکده ها به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی و پس از تأیید وزارت مذکور بمدت دو سال به عضویت آن منصوب می گردند.
‏براساس ماده چهار از پیوست شماره یک آئین نامه ارتقای مرتبه اعضای محترم هیأت علمی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، وظایف و اختیارات خود را درخصوص:

۱-  رسیدگی و اظهار نظر نسبت به درخواست متقاضیان ارتقاء به مراتب مربی، استادیاری، دانشیاری و استادی

۲- ارزیابی کیفیت انجام فعالیت های فرهنگی- تربیتی- اجتماعی، آموزشی، پژوهشی- فناوری و ‏علمی- اجرایی آنان (شناسنامه علمی)

۳- تایید امتیازات لازم جهت استفاده از فرصت مطالعاتی

۴-  بررسی وضعیت رکود علمی

۵- احتساب سابقه خدمت (سابقه خدمت پیمانی قبل از تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی درخصوص افرادی که بدواً به عنوان عضو هیأت علمی استخدام می شوند)

۶- سابقه فعالیت های پژوهشی در دوره کارشناسی برای کارشناسان تبدیل وضعیت شده به هیأت علمی

به هیأتی با ترکیب ‏مورد اشاره در ماده پنج مربوط به مقررات و طرز تشکیل و اختیارات از پیوست شماره یک آئین نامه ارتقای مرتبه، باعنوان «هیأت ممیزه مؤسسه» تفویض می نماید.
هیأت ممیزه براساس مقررات مربوطه به منظور رسیدگی و اظهار نظر نسبت به پرونده های اعضاء هیأت علمی در چارچوب وظایف تعیین شده، پرونده ها و موضوعات ارجاعی را ابتدا در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار می دهد و سپس رأی و نظر کمیسیون مربوطه جهت اتخاذ تصمیم نهایی در هیأت ممیزه مطرح می گردد.
 بر اساس ماده پنج آئین نامه، ریاست دانشگاه و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر هیأت ممیزه فعالیت می نمایند.
شایان ذکر است فعالیت های فرهنگی- تربیتی- اجتماعی(ماده یک) متقاضیان، ابتدا در کمیسیون تخصصی ماده «۱» بررسی و سپس فعالیت های آموزشی، پژوهشی- فناوری و علمی- اجرایی، ( مواد ۲ تا ۴)، پس از رسیدگی در کمیته منتخب دانشکده ذیربط، در کمیسیون تخصصی هیأت ممیزه مطرح و نهایتا" در هیأت ممیزه مورد بررسی قرار می گیرد.

دفعات مشاهده: 71 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد پستی : 17165-57166

صندوق پستی : 419-57155

فکس : 04431980251

ارتباط مستقیم با ریاست : po@uut.ac.ir

پست الکترونیکی : info@uut.ac.ir

آدرس : آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده بند، بالاتر از گلشهر 2

کانال اطلاع رسانی رسمی دانشگاه : @daneshgah_uut

پیوندهای تصویری
copyright@2019.Urmia University of Technology