معرفی آزمایشگاه

 | تاریخ ارسال: 1401/8/9 | 
با توسعه رشته مهندسی اپتیک و لیزر در دانشگاه صنعتی ارومیه ، آزمایشگاه‌ این رشته نیز به نحو مناسبی مجهز گردیده است ؛ بگونه ای که امروزه این آزمایشگاه‌ها نه تنها در حوزه ارائه خدمات آموزشی بلکه حتی در زمینه های تحقیقاتی نیز فعالیت‌هایی داشته اند و حاصل این فعالیت‌ها چاپ مقالات علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین المللی و نیز ساخت چند دستگاه بوده است. علاوه بر فعالیت‌های مذکور، مجموعه آزمایشگاه‌های اپتیک و لیزر قادر به ایجاد اشتغال‌، کارآفرینی و کسب درآمد در حوزه فوتونیک، نانو فوتونیک، مباحث نوری پیشرفته، اپتو الکترونیک،لیزر،مخابرات نوری و... میباشد .
  1. معرفی بخش های آزمایشگاه :
   
۱ اپتوالکترونیک
۲ اپتیک موجی
۳ اپتیک هندسی
۴ تکنیک خلا
۵ فیزیک مدرن
۶ فوتونیک
۷ لیزر

با نظر به کیفیت تجهیزات  و بکار گیری کادری مجرب در راستای  نگهداشت و بهبود عملکرد ، برطرف کننده تمامی نیاز های آموزشی و پژوهشی گروه مهندسی اپتیک و لیزر خواهد بود که لیست کامل این تجهیزات در  هر بخش معرفی شده است . همچنین با نظر به عملکرد این تجهیزات ، آزمایشگاه با ارائه خدمات و سرویس در راستای ارتقاء سطح فعالیت های صنعتی ،آموزشی و پژوهشی بمنظور کسب درآمد،با اخذ پروژه از  مجموعه آزمایشگاه های مذکور استفاده شود.
در مجموعه آزمایشگاههای اپتیک و لیزر دانشگاه صنعتی ارومیه بعنوان زیرساختی مناسب از یکسو و اعضاء هیئت علمی و کارشناسان جوان در عین حال مجرب گروه مهندسی اپتیک و لیزر بعنوان نیروی انسانی کارآمد از سوی دیگر می­توانند نیاز دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فوتونیک را بنحو مطلوبی برآورده سازند. با تکیه بر تعامل اساتید این دانشگاه با استادان دانشگاه‌های معتبر کشور در خصوص همکاری‌های مشترک و روند پرشتاب ارتقاء اعضاء هیأت علمی می­توان امیدوار بود شاهد پیشرفت‌های بیش از پیش گروه باشیم.


 

دفعات مشاهده: 305 بار   |   دفعات چاپ: 162 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد پستی : 17165-57166

صندوق پستی : 419-57155

فکس : 04431980251

ارتباط مستقیم با ریاست :

ملاقات حضوری :دوشنبه ها 10 الی 12

ایمیل رئیس دانشگاه : po@uut.ac.ir

آدرس : آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده بند، بالاتر از گلشهر 2

کانال اطلاع رسانی رسمی دانشگاه : @daneshgah_uut

پست الکترونیکی : info@uut.ac.ir

پیوندهای تصویری
copyright@2019.Urmia University of Technology