دیدار هیات رئیسه دانشگاه با معاون اول رئیس جمهور

 | تاریخ ارسال: 1402/8/23 | 
اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی ارومیه پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با معاون اول رئیس جمهور دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از وب سایت معاون اول ریاست جمهور، دکتر محمد مخبر در این جلسه با تأکید بر اینکه مراکز علمی کشور و به ویژه دانشگاه های صنعتی باید به کانونی برای شناسایی مشکلات و حل مسائل تبدیل شوند، گفت: امروز در بخش های مختلف کشور با مشکلات و موانعی روبرو هستیم که ظرفیت علمی و تخصصی موجود در دانشگاه ها می تواند به حل این مسائل کمک کند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وجود برخی مسائل در حوزه آب، کشاورزی و بهره وری تصریح کرد: دانشگاه های کشور با تعریف وظایف و تکالیفی برای شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه خود، نقش موثری در حل مسائل کشور ایفا نمایند.
دکتر مخبر دانشگاهها و مراکز علمی را پیشران توسعه توصیف کرد و با توجه به نقش دانشگاه صنعتی ارومیه در استان آذربایجان غربی، افزود: دانشگاه ها باید به عنوان موتور پیشران توسعه، ضمن شناسایی مسائل و مشکلات کشور، راهکارهای لازم را برای رفع مشکلات به مسئولین اجرایی پیشنهاد دهند و دانشگاه صنعتی ارومیه نیز باید پیشران توسعه استان آذربایجان غربی و محلی برای رفع نیازها و حل مشکلات این استان باشد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص عدم اجرای برخی تعهدات و وجود محدودیت در فضاهای فیزیکی دانشگاه، برخی مسئولان ذیربط را مکلف کرد ضمن بازدید از این دانشگاه، نسبت به اجرای تعهدات گذشته اقدام و مشکلات مربوط به محدودیت فضاهای فیزیکی دانشگاه را از نزدیک بررسی و راهکارهایی برای رفع آن ارائه دهند.
در این جلسه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن معرفی دانشکده ها و گروه های آموزشی، گزارشی از تعداد اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان ارائه کرد و به تشریح جایگاه علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی ارومیه در رتبه بندی های داخلی و بین المللی پرداخت.
مجتبی مختاریان همچنین گزارشی از برخی مشکلات و معضلات دانشگاه صنعتی ارومیه ارائه کرد و گفت: متأسفانه دانشگاه صنعتی ارومیه با محدودیت فضاهای فیزیکی روبرو است و پروژه های مرتبط با تعهدات و مصوبات گذشته به طور کامل اجرایی نشده و تکمیل این پروژه ها نیازمند تأمین اعتبار است.

دفعات مشاهده: 291 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کد پستی : 17165-57166

صندوق پستی : 419-57155

فکس : 04431980251

ارتباط مستقیم با ریاست : po@uut.ac.ir

پست الکترونیکی : info@uut.ac.ir

آدرس : آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده بند، بالاتر از گلشهر 2

کانال اطلاع رسانی رسمی دانشگاه : @daneshgah_uut

پیوندهای تصویری
copyright@2019.Urmia University of Technology