امضا تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی با پژوهشگاه علوم و فناوری ایران( ایران داک)

 | تاریخ ارسال: 1402/8/24 | 
به گزارش روابط عمومی تفاهم نامه همکاری فی ما بین دانشگاه صنعتی و پژوهشگاه علوم و فناوری ایران( ایران داک) به امضا رسید.
در این تفاهم نامه مشارکت و همکاری در حوزه های ، افزایش آگاهی و یافته های علمی در حوزه های گوناگون فناوری، تبادل تجریات علمی و پژوهشی، اجرای طرح های پژوهشی، ارتقا نمایه سازی، استاندارد سازی و رویت پذیری نشریات علمی دانشگاه، برگزاری دوره ها رویدادها و رخدادهای تخصصی، برگزاری دوره های تخصصی، آموزشی و توانمدسازی مدیران و اعضای هیات علمی اشاره شده است.   
این آیین با حضور دکتر حسن زاده رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری ایران، دکتر مختاریان رئیس دانشگاه و دیگر اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده ها برگزار شد.
در ابتدا دکتر مختاریان رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم، به معرفی اجمالی دانشگاه و استعدادهای موجود در دانشگاه پرداخت.
در ادامه دکتر حسن زاده ریاست پژوهشگاه ضمن ابراز خرسندی برای اولین حضور خود در دانشگاه صنعتی ارومیه و معرفی کامل پژوهشگاه و تبیین ظرفیت ها و توانمندی ها افزود: پژوهشگاه ۵۰ عضو هیات علمی، ۳ پژوهشکده، مرکز رشد و کارآفرینی، مرکز آموزشی برگزاری دوره های تخصصی مختلف و دارای مراکز آزمایشگاهی در حوزه های مختلف مخصوصا هوش مصنوعی است.
وی ادامه داد: ایران داک روزانه به بیش از ۳۵۰۰ مورد پایان نامه پاسخ می دهد و از سرقت و مشابهت جلوگیری میکند، البته در این زمینه به دانشجویان هم آموزش می دهیم و به زودی شاهد رونمایی از سامانه آوا نیز خواهیم بود.
وی افزود: آینده توسعه کشور در توسعه دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه های صنعتی است. باید به رشته هایی چون نانوتکنولوپزی و هوش مصنوعی توجه بیشتری شود.
دکتر حسن زاده ادامه داد: توجه بیش از پیش به روابط بین الملل با جذب دانشجو، ارتباط بین المللی اساتید با ابزار های مختلفی مثل لینک دین، به روز رسانی بیش از پیش وب سایت انگلیسی دانشگاه امروز باید بیشتر مورد تمرکز قرار بگیرد.
رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری ایران در انتهای این آئین با آرزوی موفقیت برای دانشگاهیان صنعتی ارومیه کرده و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه صنعتی ارومیه به زودی شاهد موفقیت های بیش از پیش این دانشگاه باشیم.


دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کد پستی : 17165-57166

صندوق پستی : 419-57155

فکس : 04431980251

ارتباط مستقیم با ریاست : po@uut.ac.ir

پست الکترونیکی : info@uut.ac.ir

آدرس : آذربایجان غربی، ارومیه، ابتدای جاده بند، بالاتر از گلشهر 2

کانال اطلاع رسانی رسمی دانشگاه : @daneshgah_uut

پیوندهای تصویری
copyright@2019.Urmia University of Technology