برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معاونت دانشجویی و فرهنگی ::
امور فرهنگی و فوق برنامه::
امور دانشجویی::
امور تربیت بدنی::
شورای انضباطی دانشجویان::
مرکز مشاوره و بهداشت::
اخبار و اطلاعیه ها::
تماس با ما::
فرمها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
زیربخش‌های پایگاه
:: کسب ۸ سهمیه المپیاد ورزشی توسط دانشجویان دانشگاه در مسابقات انتخابی دانشجویان منطقه ۳ کشور ::
 | تاریخ ارسال: 1401/3/17 | 
به گزارش روابط عمومی مسابقات ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاههای منطقه ۳ کشور در یازده رشته به میزبانی دانشگاههای مختلف از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان برگزار شد.
این مسابقات حکم انتخابی جهت حضور در پانزدهمین المپیاد فرهنگی و ورزشی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور را داشت که قرار است از ۱۷ تیرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار گردد. 
اداره تربیت بدنی دانشگاه صنعتی ارومیه پس از قطعی شدن برگزاری المپیاد و مسابقات انتخابی، در اواخر اسفندماه سال قبل، فراخوانی جهت تشکیل تیم های مختلف ورزشی ارائه داد و از دانشجویان متقاضی برای حضور در تمرینات رشته های مختلف دعوت به عمل آورد. بعد از شروع آموزش حضوری در دانشگاه بلافاصله تمرینات تیم های ورزشی دانشگاه شروع شده و در ادامه دانشجویان منتخب با نظر مربیان تیم ها به مسابقات اعزام شدند. دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در بخش دختران در رشته های والیبال، تیراندازی، کاراته، تکواندو، دو و میدانی، تنیس روی میز و در بخش پسران در رشته های والیبال، فوتسال، تیراندازی، تکواندو، تنیس روی میز، کاراته، دو و میدانی در مجموع به تعداد ۵۴ دانشجوی ورزشکار در این مسابقات شرکت کردند.
نتایج کسب شده در بخش دختران:
در رشته دو و میدانی صحرا صابر نعمتی دانشجوی رشته مهندسی نساجی به ترتیب در ماده ۴۰۰ متر و ۸۰۰ متر موفق به کسب مقام اول و دوم شد و توانست سهمیه المپیاد را کسب نماید. دیگر ورزشکار شرکت کننده دانشگاه، سارا شیرخدایی دانشجوی رشته مهندسی شیمی در مواد پرتاب وزنه و ۱۵۰۰ متر موفق به کسب سهمیه نشد.
در مسابقات تنیس روی میز انفرادی که به میزبانی دانشگاه هنر تبریز برگزار شد یکتا گنجینه دانشجوی رشته اپتیک لیزر با غبله بر تمامی حریفان بر سکوی نخست ایستاد و سهمیه المپیاد را کسب کرد.
در مسابقات تیراندازی که به میزبانی دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد تیم دانشگاه صنعتی ارومیه متشکل از ثنا قلی بیگلو، فاطمه مولایی و یکتا اسدی در ماده تیراندازی با تپانچه با فاصله زیاد امتیازی نسبت به سایر تیم ها بر سکوی نخست ایستادند و موفق به کسب سه سهمیه المپیاد شدند. در این مسابقات و در بخش تیراندازی با تفنگ صدف شهامت تنها نماینده دانشگاه نتوانست جزو نفرات برتر قرار بگیرد و از کسب سهمیه المپیاد بازماند.
در مسابقات کاراته که به میزبانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد فائزه سلمان زاده دانشجوی رشته شیمی کاربردی و تنها نماینده کاراته دانشگاه در دیدار نهایی وزن خود شکست خورد و به مقام دوم رسید.
در مسابقات تکواندو که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد زهرا فهیمی یگانه و ندا محمدی نژاد دو نماینده دانشگاه صنعتی ارومیه در مسابقات دانشجویان دانشگاههای منطقه ۳ کشور به رقابت پرداختند. در این مسابقات زهرا فهیمی با غلبه بر تمامی رقبای خود بر سکوی اول وزن خود ایستاد و سهمیه المپیاد را کسب نمود و دیگر نماینده دانشگاه، ندا محمدی نژاد نیز با شکست برابر رقیب خود از دور مسابقات کنار رفت.
در مسابقات والیبال که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد تیم دانشگاه صنعتی ارومیه پس از صعود از گروه خود در دیدار نیمه نهایی برابر حریف خود دانشگاه ارومیه شکست خورد و به مقام چهارم رسید. 

نتایج کسب شده در بخش پسران:
در مسابقات دو و میدانی دانشجویان پسر که به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد آرام شیرزاد دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی ارومیه در دور نهایی مسابقات ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر به ترتیب چهارم و پنجم شد و از کسب سهمیه المپیاد باز ماند.
در مسابقات تنیس روی میز که به میزبانی دانشگاه هنر تبریز برگزار شد اشکان درگاهی تنها نماینده دانشگاه پس از سه پیروزی در دیدار چهارم خود برابر حریفی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. 
در مسابقات تیراندازی که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد سینا اسداله زاده تنها نماینده دانشگاه در ماده تفنگ با ایستادن بر سکوی نخست بخش انفرادی موفق به کسب سهمیه المپیاد شد. حمید باقری دیگر نماینده دانشگاه در ماده تپانچه پنجم شد و نتوانست سهمیه المپیاد را کسب کند.
در مسابقات کاراته که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد رضا آقایی تنها نماینده کاراته دانشگاه در دیدار ماقبل فینال برابر حریف خود شکست خورد و به مقام سوم دست یافت و به این ترتیب از کسب سهمیه المپیاد باز ماند.
در مسابقات تکواندو که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد محمد محمد نیا در وزن خود پس از پیروزی در دور نخست برابر حریفی از دانشگاه زنجان شکست خورده، به مقام سوم دست یافت و از کسب سهمیه المپیاد باز ماند.
در مسابقات فوتسال که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد تیم دانشگاه صنعتی ارومیه با سه شکست متوالی برابر دانشگاههای فنی حرفه ای تبریز، صنعتی سهند و ارومیه، نتوانست از گروه خود صعود کند و در دور اول مسابقات حذف شد.
در مسابقات والیبال که به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد تیم والیبال دانشگاه پس از غلبه بر تیم دانشگاه علوم پایه زنجان در دو دیدار بعدی به ترتیب برابر دانشگاه غیرانتفاعی آذرآبادگان ارومیه و دانشگاه صنعتی سهند شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

روابط عمومی دانشگاه ضمن عرض خداقوت خدمت همه دانشجویان و همکاران تلاشگر اداره تربیت بدنی، آرزوی موفقیت و پیروزی را برای دانشجویان منتخب در مسابقات المپیاد ورزشی کشور را دارد.


  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 356 بار   |   دفعات چاپ: 33 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی Student, Culture and Social Administration
Persian site map - English site map - Created in 0.03 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 4414