برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معاونت دانشجویی و فرهنگی ::
امور فرهنگی و فوق برنامه::
امور دانشجویی::
امور تربیت بدنی::
شورای انضباطی دانشجویان::
مرکز مشاوره و بهداشت::
اخبار و اطلاعیه ها::
تماس با ما::
فرمها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
زیربخش‌های پایگاه
:: معرفی کانون خیریه حامی ::
 | تاریخ ارسال: 1391/7/21 | 

  آشنایی با کانون خیریه حامی

  تاریخچه جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در راستای حرکت در جهت آرمان های خیرخواهانه و انسان دوستانه و همچنین بستر سازی برای انجام امور خیر تصمیم به تشکیل یک جمعیت خیریه دانشگاهی در دانشگاه گرفتند که این تصمیم منجر به تاسیس "کانون خیریه حامی" دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه شد.این کانون فعالیت خود در فروردین ماه سال 1388 شروع نمود .

  اهداف

  کلیه فعالیت های این کانون در راستای اهداف خیرخواهانه می باشد . از اهداف اصلی کانون می توان ارائه کمک های مادی و معنوی به دانشجویان ، کاهش نگرانی و آلام افراد نیازمند و در یک کلام تلاش در جهت حرکت به سوی آرمانشهر بدون فقر را نام برد .

 

  بخش دوم آشنایی با محور فعالیت های کانون

  تمامی فعالیت های این کانون در راستای اهداف خیرخواهانه می باشد و بر سه محور اصلی استوار است:

  

  محور اول برنامه های خیرخواهانه: این برنامه ها بدنه ی اصلی فعالیت های کانون می باشد که کانون کلیه فعالیت های خود را حول این محور میگرداند. از این قبل برنامه های می توان به صندوق قرض الحسنه، اکرام ایتام، اهدای خون، بازدید از سرای سالمندان ترویج فرهنگ اهدای عضو و... اشاره نمود.

  محور دوم برنامه های تقدیری : تشکر و سپاس هموراه باعث الفت و مهربانی بیشتر بین افراد می شود. لذا کانون بدین منظور برنامه هایی را با نیت قدردانی و سپاس از تمام کسانی در اهداف خیر کانون را یاری کرده اند برگزار می کند. از این قبل برنامه های می توان به مسابقه آشپزی، مسابقات بازی های رایانه ای، نمایشگاه کتاب با تخفیف ویژه برای دانشگاهیان، برگزاری جشن های دانشجویی و برگزاری دوره های فنی و مهندسی با تخفیف ویژه، دوره های بازرسی جوش، ارائه خدمات موسسه آموزش عالی مدرسان شریف با تخفیف ویژه ، فروش بسته های آموزشی فنی و مهندسی با تخفیف ویژه و... اشاره کرد.

  محور سوم برنامه های درآمد زا: به منظور تامین هزینه های اصلی و جاری کانون ، برگزاری برنامه های درآمدزا در برنامه ریزی سالانه کانون جا گرفته است که از میان آنها می توان به همکاری با موسسه آموزش عالی مدرسان شریف، برگزاری دوره های فنی و مهندسی با همکاری صنایع ملی پتروشیمی و شرکت توسعه و صنعت فلات قاره، دوره های بازرسی جوش با همکاری سازمان فنی و حرفه ای، فروش بسته های آموزشی فنی و مهندسی، جمع آوری کمک های دانشگاهیان و افراد خّیر و ... اشاره نمود.

  

  بخش سوم: اعضا کانون تعداد اعضای کانون بالغ بر 1200 نفر (حدودا معادل 67 درصد جمعیت دانشگاه) می باشد. اعضا کانون متشکل از دو قسم می باشند: دانشجویان و اعضای افتخاری (که شامل سایر دانشگاهیان و افراد خیر می باشد) برای دانشجویان دو نوع عضویت در نظر گرفته شده است:

  عادی: شامل تمام اعضا می شود که در آن فقط عضویت در کانون مد نظر است و عضو اعلام می کند که برای فعالیت در کانون آماده است ولی فعلا مسئولیتی به وی واگذار نشده است. فعال: در این نوع عضویت، عضو متعهد می شود که در کانون مسئولیتی خاص را بر عهده گیرد و در صورت کم کاری در انجام آن، پاسخگوی مجمع عمومی و شورای مرکزی باشد.

  

  بخش چهارم: افراد تحت پوشش کانون خیریه حامی

  الف) دانشجویان بی بضاعت و کم بضاعت: در صورت شناسایی این دسته از افراد، کانون خیریه حامی مبلغی را به صورت های ماهیانه، کمک های بلاعوض و کمک هایی با بازپرداخت به ایشان پرداخت مینماید. این دسته از دانشجویان توسط گروهی 50 نفره از معتمدان کانون که تنها وظیفه آنها در کانون، شناسایی افراد بی بضاعت و کم بضاعت است، شناسایی می شوند.

  ب) دانشجویانی که به صورت مقطعی نیاز مالی پیدا می کنند . کانون برای این دسته از دانشجویان وام هایی با بازپرداخت، طی مدت زمان مشخص در نظر گرفته است. این وام ها از محل صندوق قرض الحسنه تامین می شود.

  پ) سایر دانشجویان: کانون برای سایر دانشجویان دانشگاه برنامه های علمی و فرهنگی اجرا می نماید و بدین وسیله در راستای افزایش سطح فرهنگ کمک به همنوع، دوستی و تعاون گام بر میدارد.

  د) ایتام: با توجه به نیاز ایتام شهر ارومیه به حمایت و سرپرستی، کانون خیریه حامی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) تعدا 25 نفر از افراد بدون سرپرست را تحت حمایت خود قرار داده است. در این طرح کانون به مبالغی که به صورت ماهیانه متعهد به پرداخت آن بود اکتفا نکرده و در حد توان سایر امکانات مورد نیاز ایتام را فراهم می نماید.

  و) بیماران خونی: با توجه به نیاز سازمان انتقال خون به کلیه گروه های خونی، کانون هر ترم یک بار با دعوت از واحد سیار سازمان انتقال خون، اقدام به برگزاری برنامه اهدا خون می کند.

  ه) سالمندان: با توجه به فرهنگ احترام به والدین در میان ما ایرانیان و نیز بالا بردن سطح فرهنگ احترام به پدر و مادر و سالمندان، کانون هر ترم یکبار اقدام به بازدید از سراهای سالمندان شهر ارومیه می نماید.

AWT IMAGE

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 5340 بار   |   دفعات چاپ: 1355 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 114 بار   |   0 نظر
معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی Student, Culture and Social Administration
Persian site map - English site map - Created in 0.03 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4463