برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با روابط عمومی::
روابط عمومی دانشگاه::
مدیریت و کارکنان::
اخبار و اطلاعیه ها::
آشنایی با دانشگاه صنعتی ::
فرم ها::
نشریات::
آلبوم عکس::
تلفن های دانشگاه::
تماس با ما::
آرشیو اخبار و اطلاعیه ها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
آخرین مطالب بخش
:: اطلاعیه ثبت درخواست میهمانی و انتقالی
:: مرکز زبانهای خارجی دانشگاه با تخفیفات دانشجویی ثبت نام می کند
:: مسابقه فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس
:: برگزاری نخستین مراسم هیئت مذهبی دانشگاه
:: اداء دین دانشگاه صنعتی ارومیه به آرمان بلند آزادی قدس شریف
:: دسترسی به آخرین فهرست نشریات نامعتبر و جعلی خارجی اعلامی توسط وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری
:: جلسه تبیین و آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان برگزار شد
:: آئین نامه جدید عضویت و اعطای وام با شرایط جدید در صندوق رفاه اعضای هیئت علمی و کارکنان
:: برنامه استخر اساتید و کارکنان دانشگاه
:: ثبت نام اینترنتی وام های صندوق رفاه دانشجویی نیمسال دوم سالتحصیلی 96-1395
:: ثبت نام وام دکتری صندوق رفاه دانشجویان مرحله اول سه ماهه زمستان (دی، بهمن واسفند)
:: کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه بخشی از سبد ارزاق شب یلدای خود را به کودکان بی سرپرست اهدا کردند
:: چند جلد کتاب توسط دکتر ایوب بارسم ممقانی به دانشگاه صنعتی ارومیه اهدا شد
:: میزان آشنایی جامعه علمی کشور با مصادیق تخلفات علمی
:: دکتر محمد سیروس آذر دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان پژوهشگر برتر استان آذربایجان غربی انتخاب شد
:: رئیس دانشگاه از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان و غرفه دانشگاه بازدید کرد
:: پژوهشگران و فناوران برتر استان آذربایجان غربی تجلیل میشوند
:: دستور العمل نحوه بررسی تخلفات پژوهشی
:: تکذیب دعوت ریاست دانشگاه صنعتی ارومیه از سعید جلیلی برای سخنرانی مراسم روز دانشجو این دانشگاه
:: سربرگ انگلیسی دانشگاه صنعتی ارومیه تصویب شد
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اصلاحیه برنامه برگزاری ارتقا اجرا ۳به۲
:: برنامه زمانبندی دوره های مجازی سازمان نظام مهندسی
:: اطلاعیه نحوه برگزاری و شیوه استفاده از کلاس های مجازی دوره های نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی برای ثبت نامی های زمستان ۹۸ (دانشگاه
:: فراخوان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد‎ ‌‌ و دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه برای سال تحصیلی 1399-1400‌ (سهمیه استعدادهای درخشان)
:: قابل توجه دانشجویان دکتری ثبت نام وام دکتری صندوق رفاه دانشجویی
:: اطلاعیه گروه معارف دانشگاه در خصوص جبران دروس معارف اسلامی
:: ثبت نام وام های صندوق رفاه دانشجویی در نیمسال دوم سالتحصیلی99-1398
:: اطلاعیه مهم معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی ارومیه در ارتباط با آموزش مجازی و شرایط به وجود آمده در ترم 982
:: فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سهمیه استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی ارومیه برای ورودی 1399-1400
:: اطلاعیه برگزاری کارگاه آموزشی Lms ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه
:: اطلاعیه شماره 1 اداره آموزش در خصوص برگزاری دروس به صورت مجازی
:: اطلاعیه برگزاری دوره های آموزش مجازی دروس پایه
:: مصوبات شورای آموزشی دانشگاه درخصوص برگزاری کلاس های جبرانی
:: اطلاعیه اعطای تسهیلات به دانشجویان استعداد درخشان (نیمسال 982)‌
:: برنامه زمانبندی برگزاری و گروهبندی دوره های نظام مهندسی استان
:: لیست فارغ التحصیلان
:: زمانبندی و گروهبندی دوره ارتقاء اجرا 3به2 سازمان نظام مهندسی
:: برنامه زمانبندی و گروهبندی دوره های ارتقا پایه نظام مهندسی
:: برنامه زمانبندی برگزاری دوره کارآمزی صلاحیت اجرا در بهمن ماه سال 98
:: نظام مهندسی ساختمان استان
:: آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۶ | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی ارومیه، آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود روز دوشنبه 15مهرماه در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع برق، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، دانشجویان جدیدالورود و برخی اعضای هیات علمی و کارکنان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر عزیزی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، ضمن ارائه گزارشی از پیشرفت ها و تدابیر اندیشیده شده در این حوزه، ارتقای سطح رفاهی دانشجویان از نظر فضای فیزیکی، غذای دانشجویی، سراهای دانشجویی و مسایل فرهنگی را از مهمترین برنامه های جدی حوزه دانشجویی و فرهنگی در آینده عنوان کرد. در این گزارش عنوان شد: "ظرفیت خوابگاه های ملکی که در سال های گذشته صفر بوده در سال جاری به ۲۰۰ رسیده است که پیش بینی می شود این آمار در سال آینده ۱۵ درصد افزایش یابد. با تأسیس سلف مکمل در کنار سلف یارانه ای طی ۲ ماه آینده وضعیت تغذیه دانشگاه بهبود خواهد یافت. حوزه مشاوره دانشگاه جزو حوزه های سرآمد کشور بوده که با تکیه بر تجربه مشاورین متخصص، محل مناسبی برای مراجعه دانشجویان درخصوص رفع مشکلات درسی و غیر درسی است. در حوزه تربیت بدنی، سرانه فضای ورزشی دانشگاه بیشتر از میانگین کشور بوده که با تأسیس زمین چمن در سایت جهتلو این امار بهبود خواهد یافت. انجمن های علمی دانشجویی با برنامه ریزی مناسب و با کیفیت عملکرد قابل قبولی در حال فعالیت هستند که طی دو ماه آینده نمایشگاهی با موضوع دستاورد های انجمن های علمی برگزار خواهد شد."

در ادامه مراسم، دکتر شیدایی رئیس دانشگاه، با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و خیر مقدم به دانشجویان و خانواده های ایشان، دانشگاه را بستری مناسب، پاک و ایمن برای رشد و بالندگی دانشجویان دانست و از دانشجویان دعوت کرد ضمن آشنایی و اطلاع از قوانین آموزشی و آیین نامه ای، از این بستر علمی و پژوهشی، با برنامه ریزی صحیح به نحو احسن استفاده نمایند. در ادامه، برای آشنایی دانشجویان گزارشی از وضعیت کنونی دانشگاه از سوی ریاست محترم ارائه شد که در متن این گزارش مواردی به شرح زیر ارائه شد:
"دانشگاه صنعتی ارومیه در سال 1385 با مساحت بالغ بر ۲ هکتار در سایت بند تاسیس شد و عمده فعالیت های اموزشی و پژوهشی این دانشگاه،کماکان در محل سایت بند در جریان است. ۱۴ رشته در مقطع کارشناسی، 17 رشته-گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و ۲ رشته-گرایش در مقطع دکتری تخصصی راه اندازی شده اند که عمدتا با رسالت تربیت نیروی متخصص برای تقویت صنایع و برای اولین بار در استان و منطقه تأسیس شده اند.
این دانشگاه به عنوان تنها دانشگاه صنعتی استان، وظیفه پذیرش ۲۰ درصد از دانشجویان روازنه استان را بر عهده دارد که از حیث این رسالت، جایگاه ششم را در کشور به خود اختصاص داده است. در حال حاضر، 2814 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند که از این میزان ۲۲۰۰ نفر در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. کسب رتبه ۱۱ ام از میان ۲۷ دانشگاه صنعتی کشور از لحاظ جذب دانشجو، با توجه به سن ۱۳ ساله دانشگاه، نشان از جدیت در امر اموزش و تربیت دانشجویان دارد.
در سال ۹۷، ۴۲ درصد از فارغ التحصیلان در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شدند که ۲۴ درصد در دانشگاه های روزانه و ۱۹ درصد در دانشگاه های ممتاز مشغول به تحصیل شدند.
۶۴ درصد از فارغ التحصیلان مشغول به کار شده اند که از این میزان ۱۱ درصد در بخش دولتی، ۳۳ درصد در بخش خصوصی و ۱۳ درصد بصورت خود اشتغال فعال هستند.
تا انتهای سال جاری ۹۰۰۰ متر مربع به فضای فیزیکی اضافه خواهد شد و با دوبرابر شدن سرانه فضای فیزیکی، بسیاری از مشکلات در خصوص کمبود فضا در دانشگاه مرتفع خواهد شد. علاوه براین، اضافه شدن
۲۰ هکتار در سایت جهتلو به تأمین فضاهای عرصه مورد نیاز مثل فضاهای ورزشی و سراهای دانشجویی کمک شایانی خواهد کرد. در سایت جهتلو، سالن ورزشی به عنوان یکی از مجهزترین سالن های ورزشی استان، و ساختمان ۳۲ کلاسه با محوریت پشتیبانی از مرکز کار افرینی و استقرار آزمایشگاه های مجهز به بهره برداری رسیده اند که به امید خدا، فارغ التحصیلان به زودی در این مرکز مشغول به کار خواهند شد.

در راستای ارتقا کیفیت غذای دانشجویی نیز بوفه و آشپزخانه صنعتی سال گذشته با بودجه ۲ میلیارد تومان تأسیس شده اند و کیفیت غذا با حضور اعضای هیئت رئیسه و سایر اعضای هیئت علمی در حال رصد روزانه است. در ارزیابی وزرارت علوم، نسبت دانشجو به اعضای هیئت علمی در دانشگاه نعتی ارومیه به عنوان یک شاخص مهم، ۲۵ اعلام شده است که از این منظر جایگاه ۸ ام را در میان 27 دانشگاه های صنعتی در اختیار دارد. سرانه فضا های فرهنگی و ورزشی در سال گذشته به ۱ متر مربع رسیده است که تا پایان سال جاری دو برابر می شود. تعداد اعضای علمی تمام وقت ۱۱۰ نفر بوده که از این تعداد ۳ نفر با مرتبه استاد تمام، ۲۱ نفر با مرتبه دانشیار، ۷۴ نفر با مرتبه استادیار و بقیه با مرتبه مربی مشغول به فعالیت هستند. دانشگاه در رتبه بندی پایگاه استنادی ISC از نظر تعداد مقالات معتبر منتشرشده و سایر فعالیت های پژوهشی، در رتبه ۱۳ کشوری قرار دارد و سرانه انتشار مقاله اعضای هیئت علمی دانشگاه ۲/۵ است.
حضور یکی از اعضای هیئت علمی در میان ۱ درصد از دانشمندان برتر جهان در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، کسب عنوان غرفه پژوهشی برتر در سه سال متوالی از سال ۹۵ تا 97 در نمایشگاه هفته پژوهشی استان، معرفی ۶ نفر از اعضای هیئت علمی به عنوان پژوهشگران برتر در جشنواره تجلیل از پژوهشگران در ۳ سال اخیر، راه یابی ۴ نفر از دانشجویان به مرحله دوم المپیاد علمی-دانشجویی کشور در دو سال گذشته، برگزاری مسابقات بین المللی فتح پرچم برای اولین بار در کشور و انتخاب مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور در سال گذشته از افتخارات مهم دانشگاه در سال های اخیر بوده اند."
سپس حجت اسلام و المسلمین امامی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دانشگاه را محل ایجاد سلول های بنیادی جامعه و از مهمترین مراکز شناخت نیازهای جامعه دانست. در بخشی از سخنان ایشان آمده است:
"دانشگاهی که بدون توجه به نیاز جامعه فعالیت کند قطعا در اینده با مشکل جدی مواجه خواهد شد. دانشجو و دانشگاهی، دارای هویت مشترکی است و مخصوصا در کشور ما هویت ایرانی اسلامی، همه جامعه را دور خود جمع می کند و اگر بخش کوچکی بر خلاف حرکت جامعه حرکت کند، آسیب خواهد دید.
بعضی ها در خواب و رویا می بینند و می خواهند دانشجو و دانشگاهی موجودی منفعل و بی خاصیت شود و نسبت به جامعه بی اهمیت شود و حیات خود را از دست بدهد.
دانشگاه و دانشجویی که نسبت به مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود بی اهمیت باشد، دانشگاه و دانشجو مرده و بی روح است."
ایشان دانشجویان را به هشیاری در قبال فعالیتها و تبلیغات منفعت طلبانه برخی فعالان سیاسی، و دقت در تشخیص برخی وعده های تبلیغاتی از سوی منفعت طلبان دعوت نمود. 
همچنین عنوان کرد:
با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، دانشگاه با دو کاروان رهسپار کربلا خواهد شد.

در پایان مراسم، برخی از رتبه های ممتاز آزمون کارشناسی ارشد و دانشجویان برگزیده المپیادهای ورزشی تقدیر به عمل آمد.


  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 744 بار   |   دفعات چاپ: 63 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
روابط عمومی publicrelations
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4111