مهندسی کامپیوتر:


برنامه نويسی برای مهندسان شيمی با استفاده از C++,C و Matlab
مولف ريموند کاپونو مترجم محمد مفيد فر، پرويز رشيدی
ناشر انديشه سرا تاریخ انتشار آبانماه 1390
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 285
قیمت پشت جلد 110000 ارسال کننده it
نوع جلد اندازه
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح

 

امروزه استفاده از برنامه‌نويسی در رشته مهندسی شيمی از اهميت و جايگاه ويژه‌ای برخوردار است. در طول سالهای اخير با توجه به رشد روزافزون استفاده از روشهای حل عددی، استفاده از زبان برنامه‌نويسی برای حل معادلات از اهميت ويژه‌ای برخوردار شده است. متاسفانه تاکنون کتاب برنامه‌نويسی مناسبی منطبق با سرفصل‌های دروس برنامه نويسی مهندسی شيمی، کاربرد رياضيات در مهندسی شيمی و کارگاه نرم‌افزار ارائه نشده است.
اين کتاب مفاهيم زبان C ، C++ و MATLAB را با ارائه مثالهای ساده و قابل فهمی از مهندسی شيمی به شما آموزش می‌دهد. يکی از نکات کليدی اين کتاب آموزش C++ و MATLAB در کنار يادگيری زبان برنامه نويسی C است. پس از بررسی ساختارهای زبان C، کاربردهای عمده زبان C در طراحی و برنامه نويسی مهندسی شيمی مورد بررسی قرار می‌گيرد. با يادگيری زبان C در فصلهای بعدی يادگيری زبان C++ و MATLAB با سرعت بيشتری امکان‌پذير خواهد شد. مثالهای و تمرينات برنامه‌نويسی در C با استفاده از زبانهای برنا‌مه‌نويسی ديگر تکرار شده است. اين فرايند نه تنها به مرور مجدد زبان برنامه نويسی C بلکه به يادگيری سريع و در عين حال آشنايی با قالب‌بندی و استانداردهای تغييرات صورت گرفته هر زبان نيز کمک شايانی می‌کند.
نظر به تجربه مترجمين در تدريس اين دروس و با توجه به اينکه اين کتاب بعنوان يکی از کتب اصلی در زمينه برنامه‌نويسی مهندسی شيمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی داخل و خارج کشور می‌باشد، اميد است اين قدم کوچک در بالابردن سطح علمی دانشجويان اين رشته مفيد واقع گردد.
از خوانندگان محترم کتاب درخواست می‌شود نظرات و پيشنهادات خود را جهت رفع نقايص احتمالی از طريق ايميلهای p.rashidi@it.uut.ac.ir و m.mofidfar@che.uut.ac.ir به اطلاع مترجمين برسانند.

با سپاس
میانگین امتیازات: 4.02
تعداد آرا: 1361امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى

پیوندهای تصویری
copyright@2019.Urmia University of Technology