دانشکده مهندسی معدن- معرفی دانشکده
درباره دانشکده

حذف تصاویر و رنگ‌ها

AWT IMAGE AWT IMAGE AWT IMAGE AWT IMAGE AWT IMAGE AWT IMAGE

این دانشگاه و دانشکده یکی از مجموعه های آموزشی عالی در زمینه مهندسی معدن است و هدف آن تربیت کارشناسان برای بکارگیری تکنیک های اکتشافی گوناگون به منظور کشف آنومالی ها، تعیین نوع و شکل توده و کانسار، محاسبه ذخیره، ارزیابی اقتصادی، بررسی مسایل استخراج و کانه آرایی ماده معدنی است. دروس این رشته  ترکیبی از دروس عمومی، علوم پایه، فنون مهندسی و دروس تخصصی مهندسی اکتشاف معدن است. 

در بدو ورود بایستی تحصیل در دانشگاه را جدی گرفت و در ترم های اولیه به محکمی گام برداشت تا پایه علمی قوی در رشته تحصیلی داشته و بتوانید بعد از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی مناسبی برای خود فراهم نمایید.  توجه داشته باشید که درک مناسب و کامل مطالب درسی و همچنین بالا رفتن اعتماد و ارتقای روحی در سایر ترم ها مستلزم موفقیت و درک کامل و عمیق شما از مطالب درسی ارایه شده در ترم های اولیه خواهد بود. بنابراین، با توجه به اهمیت بالای ترم های اول در موفقیت نهایی شما سعی شود در این زمینه مشکلات و موانع پیش روی را با اساتید و کارشناسان در میان گذاشته و از توصیه های آنان در یافتن مسیر صحیح و جبران ناکامی‍ها استفاده نمایید.

یکی دیگر از موارد مهم طی دوره تحصیل شما آشنایِی با قوانین و مقررات آموزشی است. به نحوی که بتوانید به طور آگاهانه و واقع بینانه دروس هر ترم را متناسب با توان علمی خود و با مشاوره استاد راهنما انتخاب نموده، در کلاس های درسی با نظم کامل حضور یابید. همچنین، سعی نمایید که با سایر دانشجویان ارتباط علمی برقرار نموده و ازنقاط قوت آنان بهره کامل ببرید. مراجعه شما به منابع علمی اضافی متناسب با درس های هر ترم، پرداختن صحیح به یادگیری و انجام فعالیت های علمی و پژوهشی نظیر مقاله، شرکت در کنفرانس ها و مسابقات علمی، عوامل مهمی در تقویت علمی و ممتاز بودن شما خواهند بود. عوامل مذکور می توانند ادامه تحصیل شما در مقاطع بالاتر را تضمین نمایند.

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی معدن:
http://uut.ac.ir/find.php?item=7.169.64.fa
برگشت به اصل مطلب