روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
گفتگو با مهتاب باباشاهی دانشجوی دعوت شده به اردوی انتخابی تیم ملی وشو بانوان

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/12/25 | 
۱)    بیوگرافی کوتاه و خلاصه ای از خودتان بفرمایید.
اینجانب مهتاب باباشاهی ورودی ۹۷ رشته هوافضا دانشگاه صنعتی ارومیه، متولد ۹ دی ۱۳۷۸ در اصفهان هستم. از ۵ سالگی ورزش کردن را با ژیمناستیک شروع کردم و به طور پیوسته حتی در طول مدارس هم ادامه میدادم (دانش آموز نمونه هم بودم) و بعد از آن از آبان ۱۳۹۴ وارد رشته ورزشی ووشو شدم که حتی در سالی که کنکور داشتم و حرفه ای تر کار میکردم، ورزشم را رها نکردم و با وجود فشارهای زندگی، کنکور و آسیب تاندون پا در همان سال، فیزیوتراپی و ...، خدا را شکر در رشته مورد علاقه ام قبول شدم و بعد از قبولی نیز در مدت زمانی که ارومیه بودم، تمرینات را در کنار درس و دانشگاه دنبال کردم و در حال حاضر با توجه به شرایط ایجاد شده کرونا، سعی کرده ام آمادگی خود را حفظ کنم. 

 
۲)  از چه سنی ورزش ووشو را شروع کردید.
حدودا ۱۶ سالگی ورزش ووشو را شروع کردم

۳. رزومه ای از فعالیت های ورزشی خود بفرمایید.
از ۵ سالگی ژیمناستیک را شروع کردم و تا ۱۶ سالگی در این رشته به صورت نیمه حرفه ای فعالیت کردم. البته باید بگویم در این چند سال، مدتی هم وقفه ایجاد می شد ولی به طور مستمر ادامه دادم. از سال ۱۳۹۴ وارد رشته ووشو شدم و مدتی، هم در بخش تالو (نمایشی) و هم ساندا (مبارزه) کار کردم و الان تقریبا ۴ سال هست که ووشو سبک تایچی چوان (ورزشی که درمانگر بسیاری از بیماری ها هم هست) را به صورت تخصصی و حرفه ای کار می کنم و مقام هم در سطح استان و کشور در ژیمناستیک و ووشو دارم. هر از چند گاهی هم به کوهنوردی می پردازم. 
۴) مشوق شما در این راه چه کسی بوده است.
مشوق های من در طی این مسیر، خانواده ام، استاد صادقی عزیز و مربی هایم هستند و البته خودم!!
 
۵) بسیاری از خانوادگان در سال کنکور و بعد از ورود به دانشگاه فرزندان خود را از ورزش کردن منع می کنند و فقط ملزم به تحصیل  میکنند نظر شما در این باره چیست ؟
من ورزش کردن را مانعی برای ادامه تحصیل نمی‌بینم، حتی بالعکس می‌تواند اثرات مفیدی بر روحیه و سلامتی فرد بگذارد و اگر کسی واقعا بخواهد، می تواند تعادل را بین ورزش و تحصیل خود ایجاد کند.

۶) در مورد مسابقات تیم ملی توضیح دهید.
این مسابقات به منظور شناخت نفرات برتر برای حضور در رقابت های انتخابی تیم ملی برای شرکت در ۳۱ امین دوره بازی‌های تابستانی دانشجویان جهان ۲۰۲۱ چین بوده است که از نفرات برتری که انتخاب شده اند، برای شرکت در اردوی تیم ملی دعوت می شود. 

 

۷) ورزش را در دانشگاه صنعتی چه طور می بینید؟
ورزش در دانشگاه صنعتی ارومیه سطح خوبی دارد و البته می تواند بهتر هم شود و در کل، اداره تربیت بدنی فعالی را دارا می باشد و اینکه اگر دانشگاه، مکانی برای تمرین، برای زمان های بین کلاس ها داشت، خیلی خوبتر می شد.
 
۸) تا چه حدی ورزش روی تحصیل شما تاثیر مثبت داشته است؟
داشتن نظم، حفظ تعادل و تمرکز، استفاده صحیح از ذهن و زمان و یادگیری سریع تر مطالب بخشی از تاثیرات مثبت آن در درس و زندگی ام می باشد.
 

۹) چه توصیه ای برای دانشجویان با زندگی تک بعدی، صرفا تحصیل دارند، دارید؟
توصیه من برای دانشجویان با زندگی تک بعدی که صرفا درس خواندن است، این است که هر علاقه ای دارید (ورزشی، هنری و ...) آن را دنبال کنید، هیچ وقت دیر نیست، و اینکه موفقیت شما زمانی ارزش داره که بتوانید در سلامتی کامل از آن لذت و بهره ببرید، پس ورزش را در برنامه خود قرار دهید.
 
۱۰) در انتها اگر مطلبی یا سخنی دارید بفرمایید.
بدنت هر چیزی را که ذهنت می گوید، باور می کند، ذهنت را زیبا کن و خودت را با کسی مقایسه نکن و در آخر هم از خداوند و همه کسانی که در این مسیر همراهم بودند و هستند و حمایتم می کنند، بسیار سپاسگزارم.

 
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.4376.fa
برگشت به اصل مطلب