روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
پیام تبریک رئیس دانشگاه دکتر محمدرضا شیدایی به مناسبت عید باستانی نوروز

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۱/۱ | 
به نام خالق بهار و زیبائی ها

با سلام و احترام؛
در ساعات نخستین سال 99، ضمن تبریک فراوان به مناسبت آغاز بهاری دیگر، از خداوند متعال برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی، موفقیت و سربلندی در سال جدید را دارم. سالی که با شعار جهش تولید نامگذاری شده است و بیش از هر زمان دیگری نقش دانشگاهها در تولید دانش بنیان در آن پررنگ و اثرگذار خواهد بود. سال 1398 علیرغم برخی اتفاقات ناخوشایند در کشور عزیزمان، با موفقیت های متعددی برای مجموعه دانشگاه صنعتی ارومیه به پایان رسید که بر خود لازم می دانم با مرور گوشه ای از این رویدادها قدردان تلاش همه جانبه اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان عزیز باشم.

بازدید وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری از پیشرفت ساخت و ساز در برج 17 طبقه، تثبیت نقشه نهایی زمین 20 هکتاری سایت جهتلو پس از توافق با دانشگاه علوم پزشکی، افتتاح رستوران مکمل ترنج، افتتاح زمین چمن مصنوعی سایت جهتلو با سرمایه گذاری 4 میلیارد ریال و ارتقای زیرساختهای ساختمان 32 کلاسه برای برگزاری آزمایشگاهها، از مهمترین اتفاقات در راستای توسعه فعالیتهای عمرانی در مسیر سند راهبردی مصوب هیئت امنا در سال 98 بود.

پیشرفت انکارناپذیر در فعالیت های پژوهشی، بار دیگر دانشگاهمان را به عنوان یکی از مجموعه های دارای مأموریت و هدفمند در رسالت پژوهش و صنعت کشور در سال 98 معرفی نمود. در این خصوص، چاپ 213 مقاله در مجلات علمی-پژوهشی معتبر و ISI، چاپ 64 مقاله Q1 و 46 مقاله Q2 آمار قابل قبولی را با توجه به تعداد 114 عضو هیئت علمی نشان می دهد. تعداد استناد به مقالات اعضای هیئت علمی در دو پایگاه استنادی Scopus و WoS با رسیدن به 2433 و 2032 استناد، رشد حدود 38 درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است. حضور در جمع 11 دانشگاه صنعتی کشور از نظر پراستنادترین دانشگاه های جهان، معرفی دو نفر از دانشمندان یک درصد برتر پژوهشی جهان، معرفی سه نفر از پژوهشگران برتر استان، چاپ 3 کتاب و 14 عنوان Book Chapter در معتبرترین انتشارات بین المللی دنیا و معرفی طرح پژوهشی برتر کشوری در حوزه اقتصاد مقاومتی از دیگر فعالیت های ارزشمند پژوهشگران صنعتی ارومیه در سال 98 بوده است.

تعداد 24 طرح پژوهشی صنعتی خاتمه یافته و درحال اجرا، با همکاری 17 عضو هیئت علمی با مراکز دولتی، کارخانجات و شرکت های خصوصی خارج از دانشگاه، به ارزش تقریبی 16 میلیارد ریال، از اتفاقات درخشان در راستای توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت استان و کشور بوده است.

تفکیک سه دانشکده و اجرای کامل فرآیندهای آموزشی در قالب دانشکده ها، برای اولین بار در سال 98 آغاز شد که علیرغم حجم بالای فعالیتها، دوران گذار تدریجی با کیفیت مناسبی به مرحله اجرا رسید. به لطف الهی، دیگر وظایف دانشکده ها به عنوان ارکان اصلی دانشگاه در سال آتی سازماندهی و اجرا خواهند شد.

افزایش 180 درصدی ظرفیت سراهای ملکی دانشجویی، افزایش 50 درصدی سرانه فضاهای ورزشی، انتقال کلاس های تربیت بدنی به سالن ورزشی و زمین چمن سایت جهتلو، حضور در بین معاونین دانشجویی و فرهنگی برگزیده کشور و معرفی مرکز مشاوره نمونه کشوری از اهم رویدادهای خجسته در سال98 بوده است.

تخصیص 1650 میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز، ورزش های همگانی، مسابقات و سایر فعالیت های ورزشی با کسب 22 عنوان اول تا سوم برای کارکنان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی همراه بوده است که امید است در سال آتی نیز با اهمیت ویژه به فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی، به ارتقای سطح نشاط عمومی منجر شود.

بازنگری نمودار سازمانی و چارت تشکیلاتی بر اساس نیاز دانشگاه در قالب ساختار دانشکده محور در سال 98 بطور ویژه در دستور کار قرار گرفت که پس از برگزاری جلسات متعدد، برای ارائه به هیئت محترم امنا تنظیم گردیده است.

حمایت از 114 دانشجوی دارای استعدادهای برتر در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی، حمایت از فعالیت های فوق برنامه دانشجویان در قالب 10 انجمن علمی، 16 نشریه دانشجویی، 9 کانون فرهنگی و 4 تشکل دانشجویی، و معرفی دو کانون برگزیده دانشجویی کشوری در سال 98 از رویدادهای مثبت در سال گذشته است.

مرکز آموزش های آزاد و مجازی با برگزاری 7 دوره مجازی، انعقاد 12 تفاهم نامه با سازمانها و ادارات از مهمترین واحدهای درآمدزا برای دانشگاه بوده است. این مرکز، پس از رویداد ناگوار شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم تعطیلی کلاس های حضوری، اقدام به برگزاری کلیه کلاسها بصورت مجازی نموده است که بدون شک به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در برگزاری دوره های مجازی در کشور به ایفای نقش پرداخته است.  

امیدوارم در سال 99، با مشارکت جدی و مسؤولانه کلیه کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان این مجموعه، کماکان شاهد رشد روزافزون و پرشتاب به سوی اهداف متعالی و امیدبخش در چشم انداز توسعه دانشگاه باشیم. در پایان، برای همه عزیزان و خانواده های محترم ایشان، آرزوی سلامتی، موفقیت و رشد روز افزون دارم.

دکتر محمد رضا شیدایی _ رئیس دانشگاه
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.4041.fa
برگشت به اصل مطلب