روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
مروری بر عملکرد کارگاه های مکانیک دانشگاه صنعتی ارومیه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۷ | 
مجموعه کارگاه های مهندسی مکانیک از بدو تاسیس دانشگاه صنعتی ارومیه، علاوه بر ایفای نقش کلیدی در حوزه آموزش و پژوهش، با ارائه خدمات صنعتی به درآمدزایی و یا کاهش هزینه های نگهداری و توسعه ای دانشگاه کمک شایانی نموده است. علی رغم تاثیرگذاری جدی در بخش عمده ای از فعالیت‌های پشتیبانی فنی و تخصصی، شایسته است مختصری از تلاش های بدون حاشیه و چراغ خاموش پرسنل متعهد و مسئول این واحد منعکس گردد.
رعایت نکات ایمنی، توجه کافی به استانداردهای آموزشی در ارتقاء متوازن دانش و توانایی عملی دانشجویان از موارد خاص در روش ارائه دروس کارگاهی، آزمایشگاهی و عملی است که توسط کارکنان این واحد آموزشی در اولویت قرار گرفته و به درستی در حال اجراست. در حال حاضر مجموعه کارگاه های مهندسی مکانیک دانشگاه با حضور کارشناسان متخصص آقایان شهرام خدابنده لو، رسول مشموله، حسین آقالو و جلال ولیزاده، و با نظارت دکتر فرخ مبادرثانی عضو هیئت علمی گروه مکانیک آماده برگزاری دوره های آموزشی فنی - تخصصی و انجام پروژه های صنعتی در سطح استان است که این مهم در سال رونق تولید به عنوان یکی از پتانسیل های اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وجود دستگاه های منحصر به فرد در کارگاه های مذکور بستر مناسبی جهت همکاری با نهاد های صنعتی استان جهت اجرای پروژه های آموزشی - پژوهشی در دانشگاه صنعتی ارومیه، به عنوان تنها طلایه دار علمی-صنعتی استان، فراهم می کند.
 خلاصه‌ای از عملکرد مجموعه کارگاه های مهندسی مکانیک در حوزه آموزش - پژوهش و پشتیبانی فنی - صنعتی در سال تحصیلی گذشته عبارت است از: 
 
الف - عملکرد پشتیبانی فنی - صنعتی:
 
1- ساخت دستگاه های تحقیقاتی گروه مهندسی عمران
2- تعمیرات دستگاه های کارگاهی
3- تعمیر و راه اندازی مجدد دستگاه های آزمایشگاه های گروه مکانیک
4- طراحی و ساخت ادوات ورزشی
5- ساخت سازه دستگاه پنل خورشیدی شارژر موبایل
6- طراحی و ساخت سازه برای برگزاری نمایشگاههای داخلی دانشگاه

ب - پشتیبانی در حوزه آموزشی - پژوهشی:
 
1-  همکاری در ارائه آزمایشگاه های مختلف گروه مکانیک در قالب آموزش به حدود ۳۰۰ دانشجو
2- ارائه خدمات آموزشی - مهارتی در کارگاه‌های عمومی، ماشین ابزار و جوشکاری به حدود ۶۰۰ نفر دانشجو در کلیه گروه های آموزشی دانشگاه
3- مشارکت در انجام فعالیت‌های پژوهشی در 36 پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد 
4- مشارکت در طراحی و ساخت سازه‌های مورد نیاز در مسابقات علمی دانشگاهنشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.3621.fa
برگشت به اصل مطلب