روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
حمایت های مالی، مهندسی شرکت پارس از اعضای هیات علمی و شرکتهای دانش بنیان دانشگاه صنعتی ارومیه در زمینه بومی سازی کمپرسور یخچال

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۱۱ | 
یکی از قطعات تولید یخچال، کمپرسور است که متاسفانه از سالیان دور و علی الدوام از خارج از کشور وارد می شود. کمپرسور یخچال نه تنها پیچیده و غیرقابل تولید نیست بلکه تولید آن شدنی ودارای حاشیه سود قابل توجه است، لیکن به دلیل ورود راحت و کم دردسر و کم هزینه این قطعه، تاکنون رغبتی برای سرمایه گذاری و طراحی و تولید این قطعه اساسی و استراتژیک وجود نداشته است . اکنون و در شرایط فعلی به طور متوسط حدود35-30 یورو بایت واردات هر کمپرسور یخچال ، به خارج از کشور پرداخت می شود. در صورتیکه اگر این قطعه طبق استانداردهای بین المللی در داخل کشور طراحی و تولید شود، به غیر از فرصت اشتغال زایی موجبات جلوگیری از خروج ارز به میزان حداقل 140 میلیون یورو را فراهم خواهد کرد، لذا چناچه شرکت های دانش بنیان و یا مجموعه های نخبگان کشور بتوانند وارد این عرصه شوند کمک شایان توجه و ماندگاری را به صنعت خواهند نمود . بدیهی است این شرکت همه گونه همکاری در زمینه های مهندسی، مالی، پشتیبانی و .... را در جهت طراحی و تولید و به ثمر نشستن آن به عمل خواهد آورد. رجاء واثق داریم با دستور مساعد حضرتعالی گره این مشکل گشوده خواهد شد.
از تمامی  اعضای هیات علمی محترم که علاقمند به مشارکت در طرح فوق می باشند خواهشمند است تا آخر وقت اداری چهارشنبه 97/07/18 جهت هماهنگی های بعدی به دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه مراجعه نمایند.
نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.3279.fa
برگشت به اصل مطلب