روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
اولین جشن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد.

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۹ | 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی ارومیه نخستین جشن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی ارومیه با حضور ریاست و هیات رئیسه و فارغ التحصیلان این دانشگاه به همراه خانواده هایشان درسالن همایش های فرهنگسرای قرآن و عترت شهرداری ارومیه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی و تبریک به مناسبت فارغ التحصیلی دانشجویان اظهار کرد: این جشن نخستین جشن فارغ الحصیلی دانشگاه است که در آن تمامی ورودی های یک سال در کنار یکدیگر ثمره 4 سال تلاش و سختی خود و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه را جشن می گیرند که از این پس عنوان مهندسی را به یدک می کشید، باید به جامعه خود خدمت کنید و مشکلات موجود در آن را رفع کنید.
وی افزود: مسیر دانش پژوهی مسیری بی پایان بوده که مقطع کارشناسی ابتدا این مسیر طولانی بوده که امیدوارم فارغ التصیلان این دانشکاه را در مدارج عالی تر و موقعیت های شغلی و اجتماعی والا تر ببینیم.
دکتر عبدالهی شریف در خصوص وضعیت دانشگاه صنعتی ارومیه خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعتی ارومیه با وجود عمر کوتاه 11 ساله خود توانسته است به مدارج علمی شایسته و قابل تقدیر برسد و توانسته در رتبه بندی وزرات علوم جزو 74 دانشگاه از 186 دانشگاه کشور قرار گیرد.
وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی ارومیه جزو دانشگاه برتر در زمینه قبولی در آزمون های تحصیلات تکمیلی بوده که توانسته است از دانشگاه برتر کشور نیز در این زمینه پیشی بگیرد.
در ادامه­ای مراسم مدیر کل محترم اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آقای نقی زاده ایراد سخنرانی کرده و اشاره نمودند: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان آذربایجان غربی به نسبت کشور وضعیت بهتری دارد و این به معنا وجود فرصت های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان استان است.
وی افزود: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی طرح های ویژه ای همچون اعطای تسهیلات با سود کم، طرح کارورزی، طرح اشتغال پایدار روستاییان و خود اشتغالی برای فارغ التخصیلان استان در نظر گرفته شده است.
نقی زاده در خصوص وضعیت آذربایجان غربی در پرداخت تسهیلات به فارغ التحصیلان استان تاکید کرد: آذربایجان غربی در پرداخت تسهیلات با سود کم رتبه دوم کشور را داراست که با کمک این تسهیلات بسیاری از فارغ التحصیلان توانسته اند برای خود و دیگران فرصت شغلی ایجاد کنند.

تاریخ خبر : 1397/04/06نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.3158.fa
برگشت به اصل مطلب