روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
دفتر بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی ارومیه (پایگاه شهید حیدر کارگر) با حضور مادر شهید افتتاح شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ | 

AWT IMAGE

       

پایگاه بسیج شهید حیدر کارگر (دفتر بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی ارومیه) در ایام الله دهه فجر با حضور مادر شهید و مسئولین دانشگاه و مسئول بسیج کارکنان و مسئول بسیج اصناف سپاه شهداء و هیئت همراه در روز پنجشنبه 21 بهمن ماه 95 افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز پنجشنبه مورخ 21 بهمن ساعت 8 صبح  جلسه افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید حیدر کارگر (بسیج کارکنان) دانشگاه صنعتی ارومیه در محل سالن جلسات دانشگاه برگزار گردید . جلسه با  تلاوتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید ، سپس ریاست دانشگاه دکتر جعفر عبدالهی شریف ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین در جلسه بخصوص مسئول بسیج کارکنان سپاه شهداء جناب سرهنگ هاشمی و مسئول بسیج اصناف سپاه شهداء جناب سرهنگ عباس زاده و مدیران حاضر در جلسه و گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامیداشت و بر پیروی از راه آنان تأکید کرد و در ادامه گزارشی از روند پیگیری جهت  تشکیل بسیج کارکنان در دانشگاه صنعتی ارومیه ارائه نمود.
دکتر عبدالهی شریف در ادامه ضمن توصیه به کارکنان بسیجی دانشگاه در خصوص انتخاب صحیح انگیزه و هدف برای فعالیت در بسیج که اهداف تشکیل آن چیزی جز صداقت و پاکی و روحیه شهادت طلبی نیست گفت: زلاله های پاک بسیج را به بعضی از پیرایه های دنیوی آلوده نکنیم و اجازه بدیم حرکت رو به رشد خود را در قداست و پاکی پیش ببرد.
در ادامه حاج آقا صادقی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صحبت های خود را با جمله مشهور "ای تاریخ بشکند قلمت اگر ننویسی که بر بسیجیان سپاه امام خمینی (ره) چه گذشت"  شروع کرده و ضمن عرض خیر مقدم ایام الله دهه فجر و همچنین افتتاح پایگاه بسیج کارکنان را به حضار تبریک گفت و بر اهمیت داشتن روحیه بسیجی و روحیه جهادی تاکید کرده و موفقیت و پیروزی را در سایه این روحیه قلمداد نمود و یکی از نمونه های این موفقیت را پیروزی مردم در انقلاب با حرکت جهادی در مقابل ژاندارم منطقه و نمونه دیگر موفقیت در دفاع مقدس بود که با کمترین امکانات و تجهیزات و با ایمان قلبی بسیجیان امام (ره) توانستند در مقابل اسکتبار ایستادگی کنند.
وی در ادامه گفت در برهه علمی و اقتصادی هم همین روحیه جهادی و بسیجی نتیجه داده و میدهد و با مسئولین اشرافی دو تابعیتی کاری پیش نمیرود افراد و مسئولین باید روحیه و اقدامات جهادی و بسیجی داشته باشندتا کارها پیش برود لذا مجموعه بسیج کارکنان، دانشجویی و اساتید باید حرکت بسیجی و جهادی در راه خدا داشته باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه بسیج را واحد مستقلی که زیر نظر ایده ها و نظریات و ارشادات مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) فعالیت میکند عنوان کرد و گفت بسیج باید مستقلاً دیدگاههای خود را شجاعانه و بصورت انقلابی مطرح میکند نه دیپلماتیک.
حاج آقا صادقی در پایان ضمن توصیه به جذب حداکثری، هماهنگی و همدلی بیشتر  بین بسیج اساتید، بسیج دانشجویی وبسیج کارکنان را در دانشگاه خواستار شد.

     

AWT IMAGE

      

در ادامه مسئول بسیج کارکنان سپاه شهداء جناب سرهنگ هاشمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و درود بر روان پاک شهداء و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری و تبریک ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، تقارن افتتاح بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی ارومیه با این ایام را مبارک دانست و در ادامه از ریاست دانشگاه در خصوص پیگیریهای انجام شده جهت تشکیل بسیج کارکنان تقدیر نمود.
وی هدف از تشکیل  بسیج و عضویت در ان را صرفا کار و فعالیت درجهت رضای خدا عنوان کرد و ثبت نام در تشکیلات بسیج را محل گردآمدن یاوران نظام عنوان کرد و تاکید کرد امروز همگان باید باهم با وحدت رویه و هم صدا در مقابل نظام مستکبر که کمر به زانو در آوردن نظام بسته اند بایستیم چراکه امروز دشمن دنبال تضعیف ارکان های نظام از جمله ولایت فقیه و بسیج و سپاه است. کمی تامل نمائیم که چرا نظام استکباری بدنبال تضعیف ارکان نظام است! روحانیت، باورهای اعتقادی ، القاء ناکارآمدی دین در اداره حکومت در ردیف تضعیف نظام استکباری است امروز همگان باید دست در دست هم دهیم تا در مقابل آنچه که نظام استکباری دنبال میکند فقط به این فکر کنیم آنچه که آمریکا و نظام استکباری میخواهد ما برعکس آن عمل کنیم. چراکه نظام استکباری با تفکر بسیجی و روحیه جهادی مشکل دارد و به دنبال حذف این هاست چرا که در جنگ دفاع مقدس ثابت شد که رژیم تا دندان مسلح که 40 کشور مستقیما حمایتش میکرد ولی چون روحیه بسیجی نداشت نتوانست کاری پیش ببرد.
سرهنگ هاشمی در ادامه به تاریخچه شکل گیری و اهداف بسیج اشاره کرده و گفت: بسیج ورود به بازیهای سیاسی را به هیچ عنوان بر نمی تابد بسیج به هیچ عنوان جهت ورود به باند بازیهای سیاسی هیچ برنامه ای نداشته و بسیج صرفا پیرو منویات مقام معظم رهبری بوده و تحت امر مستقیم ایشان میباشد و هر آنچه که منویات مقام معظم رهبری ایجاب کند خط سیر بسیج در آن مسیر قرار میگیرد.

    

AWT IMAGE
در ادامه مراسم متن حکم مسئول بسیج کارکنان دانشگاه قرائت شد و حکم توسط مادر شهید حیدر کارگر، مسئول بسیج کارکنان سپاه شهداء ، رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به برادر بسیجی آقای مختار ملاابراهبم لو ابلاغ گردید .
در پایان مراسم نیز دفتر بسیج کارکنان دانشگاه صنعتی ارومیه توسط مادر شهید حیدر کارگر، مسئول بسیج کارکنان سپاه شهداء و رئیس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اعضای هیئت رئیسه و کارکنان دانشگاه و کلیه حضار در جلسه افتتاح گردید .

     

AWT IMAGE

      

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

    

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.2617.fa
برگشت به اصل مطلب