روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
نشست صمیمی هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه در ایام الله دهه فجر برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ | 

به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشست صمیمی با حضور رئیس دانشگاه، معاونین رئیس، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ، مدیریت حراست، با حضور حداکثری اعضای هیئت علمی دانشگاه در محل آمفی تئاتر برگزار شد.
در این مراسم دکتر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه در سخنانی با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامیداشت و بر پیروی از راه آنان تأکید کرد .

رئیس دانشگاه در ادامه ضمن تبریک به اعضای هیئت علمی که اخیرا به دانشیاری ارتقاء یافته اند ابراز امیدواری کرد با افزایش تعداد استاد و دانشیارهای دانشگاه هیئت ممیزه به طور مستقل در دانشگاه ایجاد شود. و در ادامه به اقدامات دانشگاه در خصوص ارتقاء هرم هیئت علمی اشاره کرده و گفت: علی رغم محدودیت های شدید مالی که دانشگاه با آن دست به گریبان است 13 نفر همکار هیئت علمی جدید جذب شده و به مجموعه اضافه شد، در باب تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی اتفاقات خوبی به وقوع پیوسته و خوشبختانه حدوده 25 درصد همکاران تبدیل وضعیت شده اند که نشان دهنده جهت گیری دانشگاه به سمت وسوی تثبیت و وزین تر شدن هرم علمی است که هم جزء اهداف مجموعه مدیریتی دانشگاه بوده و هم جزء اهداف مجموعه وزارت علوم است که دانشگاه به این سمت و سو حرکت کند.

ابلاغ مصوبات اخیر هیئت امنا به اعضای هیئت علمی و اشتراک مساعی در مورد مشکلات دانشگاه و جامعه در جهت دستیابی به راهکارهای اجرایی از دیگر مباحث مطرح شده در نشست بود.

دکتر عبدالهی شریف در ادامه ضمن تاکید بر تعامل با نهادهای اجرایی مختلف استان در خصوص همراهی و همکاری با مصوبات استانی که ثمره این تعامل را اخذ دو سند مالکیت و انجام اقدامات اولیه برای اخذ سومین سند مالکیت دانسته و به بندهای مطروحه اخیر جلسه هیئت امنا اشاره کرده و گفت: علی رغم کش و قوس های فراوان در مورد سایت جهتلو دانشگاه صنعتی ارومیه، هیئت امنا بر اجرای طرح جامع دانشگاه در سایت جهتلو صحه گذاشت که این در مقابل هجمه هایی که از سال 91 شروع شده بود و در سال 93 به اوج خود رسید یک نقطه قوتی است. و دانشگاه موظف شد طرح توجیهی طرج جامع خود را تهیه نموده و بعد از تصویب در مدیریت عمرانی وزارت علوم بودجه های خود را زیر نظر سازمان برنامه و براساس موافقت نامه هایی که منعقد شده یا خواهد شد هزینه کند.

رئیس دانشگاه از اهداف کلی هیئت امنای مرکزی بر اساس کتابچه منتشر شده توسط این هیئت خبر داده و گفت: یکی از مواردی که در کتابچه مذکور بر آن تاکید زیادی شده است علاه بر تقویت هرم هیئت علمی، بحث الزام دانشگاهها به اجرای آئین نامه های اداری و استخدامی میباشد که بر اجرای صد در صد آنها تاکید شده است تا هم دانشگاهها به اهداف توسعه ای خود دست پیدا کنند و ضمن رعایت آئین نامه ها و مقررات نظر هیئت امنا هم تامین شود.

دکتر عبدالهی شریف در ادامه توسعه ارتباط با صنعت و انجام پژوهش های کاربردی  و ارتقاء کیفی پایان نامه ها و همچنین ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان که هسته امتیازات ارتباط با صنعت را تشکیل میدهد را مهم تلقی نموده و بر ضرورت آن تاکید کرد و گفت: اعضای هیئت علمی ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان را جدی گرفته و سمت تولید علم نافع پیش بروند چرا که رویکرد هیئت امنا برای ارتقاء پایه در سالهای بعد علاوه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی میزان ارتباط با صنعت خواهد بود.

درخواست ارائه پیشنهاد اجرایی برای کاربری ساختمان وقفی مهندس عزیزی نژاد به دانشگاه، ابلاغ مصوبه هیئت رئیسه در مورد تخصیص گرنت به اعضای هیئت علمی دانشگاه، پرهیز از ایجاد حاشیه و شایعه پراکنی برای دانشگاه، انجام صحیح امور، پرهیز از همکاری با موسسات و مراکز آموزشی نا معتبر از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

      

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

     

AWT IMAGE

      

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.2615.fa
برگشت به اصل مطلب