روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
اولین دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه از پایان نامه خود دفاع کرد

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۳ | 

AWT IMAGEسمیرا فتحی زاده اولین دانشجوی مقطع دکتری در رشته فیزیک - بنیادی در دانشگاه صنعتی ارومیه از رساله دکتری خود با موفقیت دفاع کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه در این جلسه دفاعیه گفت: 12 آبان روز ارزشمندی برای دانشگاه صنعتی ارومیه محسوب می شود چرا که اولین دانشجوی دوره دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه از رساله ی دکترای خود دفاع نموده و فارغ التحصیل می شود.
وی افزود: این موفقیت را به همه اساتید دانشگاه، معاونین، همکاران دانشگاه که برای موجودیت و پیشرفت دانشگاه تلاش می کنند تبریک می گویم.
دکتر عبدالهی شریف ضمن قدردانی از روسای قبلی دانشگاه، گفت: پیشرفتهای اکنون دانشگاه مرهون تلاشهای آنها بوده است، جا دارد از آقای دکتر میرزایی و دکتر رضازاده روسای قبلی دانشگاه و آقای دکتر سهراب بهنیا استاد راهنما و مدیر گروه فیزیک و اساتید بزرگوار گروه فیزیک، معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه و اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه سپاسگذاری نموده و امتنان خویش را اعلام داریم و امیدواریم فارغ التحصیلی خانم دکتر فتحی زاده یک مسیر راهی را برای فارغ التحصیلان برتر و با کیفیت دانشگاه محیا نماید.
دکتر عبدالهی شریف در ادامه به تاریخچه شکل گیری دانشگاه صنعتی ارومیه اشاره کرد و گفت: دانشگاه صنعتی ارومیه در سال 85 با اخذ دانشجو در سه رشته کارشناسی کار خود را آغاز کرد و امسال که دهمین  سال تاسیس خود را سپری می کند اولین دانشجوی دکتری خود را به جامعه معرفی میکند که نشان از یک تلاش مضاف دارد.

  

AWT IMAGE

  
رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به فرمایشات بزرگان در خصوص اینکه تحقیقات علمی باید برای کشور لازم و نافع باشد گفت : دنبال علمی باشیم که برای کشور لازم و نافع است؛ نه فقط برای حال کشور، بلکه برای ده سال بعد و بیست سال بعد کشور. ممکن است ما در بیست سال بعد، یک نیازی داشته باشیم که از امروز باید تحقیقاتِ آن نیاز شروع بشود. باید این نیازسنجی انجام بگیرد و نیازهای امروز هم مورد ملاحظه قرار بگیرد. همانطوریکه در روایات ما هم راجع به علم نافع تکیه شده انتظار این است که اساتید و همکاران پایان نامه ها و موضوعات تحقیق را به سمتی سوق دهند که برای کشور نافع باشد چراکه که علم باید، هم نیاز امروز و هم نیاز آینده را تأمین کند.

    

AWT IMAGE

    

AWT IMAGE

   

AWT IMAGE

    

AWT IMAGE

    

AWT IMAGE

   

AWT IMAGE

   

AWT IMAGE

   

AWT IMAGE

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.2458.fa
برگشت به اصل مطلب