روابط عمومی- اخبار و اطلاعیه ها
نشست دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه با شهردار کلانشهر ارومیه برگزار شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۷/۳۰ | 

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه در نشستی مشترک با شهردار ارومیه و هیئت همراه به تبادل نظر و رایزنی پیرامون ارتباطات مشترک بین مجموعه دانشگاهی و مجموعه شهرداری و مطالبات و دغدغه ها پرداختند.

   

AWT IMAGE

      

در ابتدای این جلسه دکتر عبدالهی شریف رئیس دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به میهمانان  این جلسه را زمینه ای برای برقراری تعاملات مشترک و بررسی زمینه‌های همکاری بین دانشگاه صنعتی ارومیه و شهرداری دانسته و اظهار امیدواری کرد: که با تعامل این دو مجموعه بتوانیم در جهت رشد و توسعه هر چه بیشتر کلانشهر ارومیه و حل معضلات و مشکلات شهری و استان گام برداریم.
دکتر عبدالهی شریف ضمن یادآوری نقش دانشگاه و دانشگاهیان در جهت کمک به حل مسائل شهری اذعان داشت: که دانشگاه صنعتی ارومیه با تکیه بر ظرفیت ها و قابلیت ها و تخصص هایی که در این مجموعه وجود دارد می تواند در جهت ساماندهی و حل مشکلات شهری کمک یار مجموعه شهرداری باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه با تاکید بر طرح های پژوهشی انجام شده توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه از جمله ایجاد پارک علمی شهر ارومیه، هوشمند سازی آبیاری فضای سبز، طرح های پژوهشی مربوط به احیای دریاچه ارومیه، تجاری کردن تولیدات معدنی استان و راهکارهای پیشنهادی برای روان سازی ترافیک شهر خاطر نشان کرد ما باید زمینه و بستر را به گونه ای فراهم سازیم که دانشگاهیان بتوانند به حل مسائل جامعه بپردازند. ما با نگاهی به گذشته تعامل میان دانشگاه و شهرداری و استفاده از تجربیات گذشتگان می توانیم گامهایمان را استوارتر  و درست تر برداریم.
در ادامه این نشست حاج محمد حضرت پور شهردار کلانشهر ارومیه ضمن عرض تبریک به دکتر عبدالهی شریف به جهت انتخاب شدن بعنوان رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ایشان در این مسئولیت خطیر آرزوی توفیق نمود. 
شهردار ارومیه از همکاری سابق دانشگاه صنعتی ارومیه با شهرداری ارومیه در راستای راه اندازی اتاق فکر شهرداری یاد نموده و خاطر نشان کرد:یقیناً دانشگاه صنعتی ارومیه میتواند مشاور توسعه استان در زمینه های علمی، صنعتی و فرهنگی و اجتماعی باشد و با پتانسیل هایی که در این زمینه دارد کلیه طرح های استانی را انجام دهد.
وی با تاکید بر نگاه علم محوری دانشگاه برای حل مشکلات و نیازهای اجتماعی شهر گفت: اگر ما بتوانیم رابطه خوبی بین دانشگاه و شهرداری بوجود بیاوریم منجر به افزایش توان علمی و اجرایی ما خواهد شد که ما حصل این فرایند بهبود مسائل شهری می باشد که عاید همه مردم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی، در این جلسه حضرت پور یکی از انتظارات خود از دانشگاه صنعتی ارومیه را تلاش در جهت انجام رسالت های بزرگ با نگاه فرا بخشی به مسائل دانسته و ایجاد این روحیه و تفکر  را موجب توسعه و رشد همه جانبه استان برشمرد . 
محمد حضرت پور با بیان اینکه شهر ارومیه بر اساس ۴۸ شاخص ارزیابی در حوزه الکترونیک  به عنوان پایلوت شهر الکترونیک و هوشمند در کشوراز سوی وزارت فناوری اطلاعات و وزارت کشور  انتخاب شده است، اظهار کرد: امیدواریم دانشگاه صنعتی ارومیه و تمامی اساتید، دانشگاهیان و دانشجویان و سایر محققان و مهندسان با ارائه پیشنهادت علمی و پژوهشی خود به شهرداری درراستای اجرای این طرح که موجبات رونق  اقتصادی و آبادنی شهر، تسهیل  در عبور و مرور و در نتیجه کاهش ترافیک  خواهد بود همگام باشند زیرا که براین باوریم با کمک دانشگاهیان می توانیم زودتر به نتیجه برسیم و در راستای هرچه بهتر الکترونیکی کردن خدمات شهری پیش برویم .
در پایان این نشست تعدادی از اساتید حاضر در جلسه از جمله دکتر مکاری و دکتر امرالهی و دکتر بهبودنیا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.    

      

AWT IMAGE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

AWT IMAGE

      

AWT IMAGE

      

AWT IMAGE

      

AWT IMAGE

 

نشانی مطلب در وبگاه روابط عمومی:
http://uut.ac.ir/find.php?item=24.1098.1815.fa
برگشت به اصل مطلب