دانشگاه صنعتی ارومیه- روابط عمومی
سیزدهمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت هفته معلم

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها

سیزدهمین نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی ارومیه عصر دیروز برگزار گردید. این نشست که به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و با محوریت بررسی نقش و جایگاه استاد و دانشگاه در تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار گردید با استقبال پرشور اعضای هیئت علمی دانشگاه و اساتید مدعو همراه بود.
در ابتدای این نشست، دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی ارومیه، جناب آقای صادقی، عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به حضور میهمانان داشته ضمن تبریک هفته معلم در ادامه به بررسی تاریخچه ای مختصری از برگزاری نشست های هم اندیشی اساتید و نخبگان در دانشگاه پرداختند.

 در ادامه نشست، مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، جناب حجت الاسلام حاج آقا ارجمند به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان با تبیین نقش استاد و دانشگاه در ایجاد خودباوری و استقلال فکری در دانشجویان، بیان نمودند، که با تربیت نسلی خودباور و غیر وابسته به فرهنگ منحط غرب، مطمئناً می توان کشور را از بهرمندی نیروی عظیمی، برخوردار کرد که تضمین کننده روندی مستمر و پایدار در تولید ملی و همچنین ایجاد کننده تکیه گاهی محکم برای کار و سرمایه ایرانی است. ایشان در ادامه ایرادات خود با بررسی نقش تربیت و پرورش در کنار تحصیل، افزودند، تحصیل بدون تهذیب و آموزش بدون پرورش در واقع سلاحی برنده و تیغه ای تیز می باشد که جامعه را به قربانگاه خود سوق می دهد. ایشان در ادامه سخنان خود، تک تک اعضای دانشگاه را عناصری مهم در تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی دانسته و تنها راه رسیدن به موفقیت در این مسیر را توجه به نسل جوان و دانشجویان دانسته و تربیت صحیح این نسل را در کنار آموزش هدفمند خواستار شدند.

در بخش دیگر این مراسم ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر میرزایی، به سخنرانی پرداختند و تنها راه نیل به موفقیت در مسیر تولید ملی پایدار و حمایت از کار و سرمایه ایرانی را تبدیل یافته های علمی تئوریک به محصولات قابل استفاده و کاربردی در بازار مصرف دانستند. ایشان در ادامه ایرادات خود، علم هدفمند و کاربردی را علمی دانستند که در خدمت جامعه و پیشرفت جامعه بوده و این همان علمی که دین و عقل هم به آن دستور داده است. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، نقش استاد و دانشگاه را در تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی هم در حوزه اجرائی و هم در حوزه فرهنگی مهم شمردند و در ادامه سخنان خود به تبیین نقش استاد و دانشگاه در این دو حوزه پرداختند.

در وقت پایانی این نشت، پرسش و پاسخی برگزار گردید که سوالات مطرح شده بصورت کتبی و شفاهی توسط سخنرانان پاسخ داده شد.

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه صنعتی ارومیه:
http://uut.ac.ir/find.php?item=1.37.376.fa
برگشت به اصل مطلب