برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با روابط عمومی::
روابط عمومی دانشگاه::
مدیریت و کارکنان::
اخبار و اطلاعیه ها::
آشنایی با دانشگاه صنعتی ::
فرم ها::
نشریات::
آلبوم عکس::
تلفن های دانشگاه::
تماس با ما::
آرشیو اخبار و اطلاعیه ها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
آخرین مطالب بخش
:: در سومین جلسه شورای مشورتی دانشجویی: اکتساب دوست و حفاظت ازدوستی ها از مهمترین عوامل در کار تشکیلاتی است
:: به مناسبت هفته بسیج مراسم غبار روبی مزار شهدای گمنام برگزار شد
:: دیدار رئیس دانشگاه و مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با مسؤولین شهرستان خوی
:: اطلاعیه اعلام زمان نام نویسی و برگزاری هشتمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفا - سامفای دانشگاهی) سال ۱۴۰۰
:: فراخوان انتخاب پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری برتر در حوزه بینایی‌ماشین و پردازش تصویر در سال ۱۴۰۰
:: دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس دانشگاه و مسئول نهاد
:: مصاحبه شفاهی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی پیمانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی ارومیه
:: بازدید رئیس دانشگاه از آموزش دانشکده ها
:: دعوت به شرکت در پروژه برای حل مسائل واقعی
:: بازدید ریاست دانشگاه از سایت نوسازی شده آموزش
:: نهمین شماره خبرنامه دانشگاه صنعتی ارومیه منتشر شد
:: بازدید نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی از دانشگاه صنعتی ارومیه
:: ویژه دانشجویان ورودی جدید: مسابقه کتابخانی مجازی کوله پشتی
:: نشست هم اندیشی مسؤولین دانشگاه با فرمانده سپاه شهدای استان
:: دیدار دانشگاهیان صنعتی ارومیه با خانواده معظم شهید امین محسنی در هفته دفاع مقدس
:: صدور مجوز جذب دانشجوی غیرایرانی برای دانشگاه صنعتی ارومیه
:: پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی
:: تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه
:: تزریق ۲۲۰ دوز واکسن سینوفارم در روز دوم واکسیناسیون دانشجویان در دانشگاه صنعتی ارومیه
:: واکسیناسیون ۲۵۰ دانشجو در روز اول اجرای طرح واکسیناسیون در دانشگاه
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برنامه های زمانبندی برگزاری دوره های پاییز ۱۴۰۰ نظام مهندسی
:: برنامه زمان بندی برگزاری دوره مجازی کنترل پروژه
:: کسب عنوان نگارنده کتاب برگزیده سال استان توسط دکتر محمد سیروس آذر
:: چاپ مقاله عضو هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی خوی در مجله انتشارات نیچر
:: اطلاعیه اصلاحیه ساعت برگزاری آزمون مبحث ۱۷ جهاددانشگاهی
:: نحوه شرکت در کلاس های آنلاین نظام مهندسی
:: برنامه زمان بندی برگزاری دوره مجازی ویژه ناظرین و دفاتر فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی
:: ویژه برنامه گرامیداشت هفته قرآن و دانشگاه و میلاد امام حسن عسکری علیه السلام برگزار شد 
:: ثبت نام دانشجویان ورودی جدید متقاضی وام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه - اطلاعیه شماره ۳
:: کسب عنوان برگزیده در جشنواره کتاب «حدید» توسط دکتر بخت آور، دانشیار گروه مهندسی معدن
:: اطلاعیه ثبت نام وام های صندوق رفاه دانشجویی شماره ۲
:: اطلاعیه آغاز کلاس های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
:: جشـنواره ورزشی پاییزه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
:: تمدید ثبت نام اولیه اینترنتی دانشجویان جدید الورود به انضمام تقویم آموزشی
:: درخشش نام ۴ عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه در فهرست دانشمندان ۲ درصد پراستناد اسکوپوس در سال ۲۰۲۱
:: اطلاعیه ثبت نام وام های صندوق رفاه دانشجویی شماره ۱
:: راهنمای ثبت نام ورودی های جدید مقطع کارشناسی ارشد
:: اطلاعیه در خصوص ضرورت واکسیناسیون دانشجویان
:: برگزاری جلسات توجیهی برای دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی خوی
:: نشست معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان با معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه
:: بازدید نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی از دانشگاه صنعتی ارومیه ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/21 | 
حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی قریشی، نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، صبح روز سه شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ از سایت بند دانشگاه صنعتی ارومیه بازدید کرد. 
در این بازدید، که به دعوت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و به همت دفتر هم اندیشی اساتید دانشگاه به عمل آمد، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، ضمن حضور در محل سایت بند دانشگاه، و بازدید از امکانات، فضای فیزیکی، و توانمندی های دانشگاه، در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی برای بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای بهبود اثربخشی دانشگاه صنعتی ارومیه به بحث و تبادل نظر پرداخت.
بازدید از فضای اداری، آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی، پارکینگ و محوطه سایت بند دانشگاه، به همراه اعضای هیئت رئیسه بخش آغازین این رویداد بود. در ادامه، روند پیشرفت فعالیت های عمرانی در طبقات همکف، اول، و دوم ساختمان برج دانشگاه مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت. بازدید از فضای سلف دانشجویی، کارگاهها، آزمایشگاه های تحقیقاتی و تأسیسات از دیگر بخش های حضور امام جمعه محترم ارومیه در دانشگاه بود. پس از انجام بازدید میدانی و ارزیابی اولیه، حجت الاسلام والمسلمین قریشی در گفتگو با خبرنگاران بر لزوم حمایت همه جانبه مسؤولین استانی، علی الخصوص نمایندگان محترم مردم شریف شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، از تنها دانشگاه صنعتی استان تأکید کرد و پیگیری فوری مشکلات دانشگاه صنعتی ارومیه برای تحقق بودجه مصوب و ادامه فعالیت های عمرانی برای رفع محدودیت های فضای فیزیکی را ضروری دانست. 
حضور در جمع اعضای هیئت رئیسه برای بحث و تبادل نظر، بخش دیگری از این دیدار بود که در محل سالن جلسات دانشگاه صورت پذیرفت. دکتر محمدرضا شیدایی، ریاست دانشگاه، ضمن خیرمقدم و تقدیر از حضور پرخیر و برکت امام جمعه ارومیه در دانشگاه، مردمی بودن و دانشگاهی بودن نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی را از محسنات ویژه ایشان و منشأ درک عمیق مشکلات دانشگاهیان دانست و با ارائه برخی مستندات به بررسی پیشینه و روند گام به گام رفع موانع و پیشرفت قانونی عملیات عمرانی ساختمان برج در سال های اخیر پرداخت. در ادامه نیز، گزارش مختصری از پیشرفت های شاخص دانشگاه در زمینه آموزش، پژوهش، ارتباط با صنعت، پذیرش دانشجو در مقاطع بالاتر و اشتغال فارغ التحصیلان توسط دکتر وحید سلوک، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ارائه شد. دکتر صابر عزیزی، معاون دانشجویی و فرهنگی نیز ضمن برشمردن توانمندی ها و پتانسیل موجود در دانشگاه صنعتی ارومیه، نگاه دلسوزانه به آینده و همت مسؤولین استان برای رفع مشکلات این دانشگاه جوان را ضروری دانست و مطالعه دقیق برای اخذ تصمیمات مهم مسؤولین استانی را مبنای اخذ تصمیمات اثربخش در آینده دانست. 
سپس، ادامه جلسه هم اندیشی با اعضای هیئت علمی در محل نمازخانه دانشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید که با طرح برخی دیدگاه ها و نظرات از سوی اعضای هیئت علمی در راستای رفع مشکلات صنعتی استان آغاز شد. ارائه گزارش فعالیت های چندساله دانشگاه در راستای تقویت صنعت استان، توسط دکتر فرشاد خیری، رئیس گروه ارتباط با صنعت، ارائه گزارش مختصر از پتانسیل معدنی استان و لزوم استفاده از توانایی و تخصص اساتید گروه معدن دانشگاه توسط دکتر حجت حسین زاده، رئیس بسیج اساتید و عضو هیئت علمی گروه معدن، بررسی پتانسیل بالای دانشگاه صنعتی ارومیه و شهرستان خوی در صنعت نساجی و ارائه راهکارهای ارتقای صنعت نساجی استان توسط دکتر میرسعید حصاریان، مدیر گروه نساجی، و دکتر شاهمرادی، عضو هیئت علمی گروه نساجی، تأکید بر ضرورت تدوین چشم انداز توسعه و هدفمند استان و بهره مندی از ظرفیت های خیرین در دانشگاهها توسط دکتر نعمت الله عزتی، از جمله مهمترین موارد مطروحه توسط اعضای هیئت علمی بودند.
حجت السلام والمسلمین آزاد موسوی، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، قبول دعوت و حضور در دانشگاه صنعتی ارومیه را نمونه بارز عمل به وعده از سوی امام جمعه محترم ارومیه دانست و مراتب قدردانی از نگاه پدرانه و دلسوزانه ایشان را ابراز نمود. وی همچنین، استفاده از پتانسیل بالای اساتید جوان، با دانش و با انگیزه دانشگاه صنعتی ارومیه برای رفع مشکلات استان را منوط به نگاه خودباورانه، عمیق و مجدانه دستگاه ها و صنایع استان دانست و ابراز امیدواری کرد صنایع کشور به این مرحله از یقین، خودباوری و اعتماد به توان ملی برسند که برای رفع هر مشکلی از صنعت، راه دانشگاه را به عنوان اولین و مؤثرترین راه حل، در پیش گیرند.  
حجت الاسلام والمسلمین، سید مهدی قریشی، امام جمعه مردم ارومیه و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، در پایان نشست هم اندیشی، و پس از استماع نظرات اعضای هیئت علمی، طی سخنانی مشکلات دانشگاه صنعتی ارومیه را با وجود تعدد، قابل حل دانست و ضمن تأکید بر ضرورت نگاه ویژه مسؤولین استانی و همدلی برای رفع مشکلات دانشگاه، عنوان کرد: "دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه می تواند محلی برای مطالبه و پیگیری مشکلات دانشگاه از مسئولین باشد. مطالبه ای که از روی آگاهی باشد مؤثر خواهد بود؛ لذا اگر مطالبات اساتید احصا و به بنده منتقل شود از وزرا و مسئولین مربوطه پیگیری خواهم کرد. مطالبات تخصصی و خصوصی نیازی به تریبون عمومی ندارد و باید آن ها را فقط از مسئولین مربوطه خواست."
ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: " دانشگاه صنعتی، دانشگاهی بانشاط و اساتید آن اساتید جوان و با انگیزه هستند؛ لذا همین جوانی و نشاط سبب پیشرفت علمی دانشگاه خواهد شد. قدر و ارزش فضای با نشاط دانشگاه را بدانید و در راستای حل مشکلات دانشگاه به یکدیگر کمک کنید. آمار سرانه مقالات علمی-پژوهشی اساتید این دانشگاه جوان در مجلات معتبر، مؤید این توانمندی، نشاط و انگیزه است. هنر این است که انسان در میان مشکلات تلاش کند و از تلاش دست برندارد، صبور باشد و برای مدیریت صحیح در محدودیت ها همت گمارد. دغدغه های کارکنان و هیئت علمی دانشگاه دغدغه شخصی نیست و تمام بیانات نشان می دهد که دغدغه، دغدغه ی حل مشکلات و پیشرفت دانشگاه است. همانگونه که روایت حضرت یونس (ع) نشان می دهد که باید در مشکلات ایستادگی کرد و اگر بخاطر مشکلات محل خدمت و وظیفه ترک شود انسان دچار عقوبت الهی می شود."
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در اهمیت آموزش و تقدس رسالت اساتید افزود: "بالاترین منزلت و جایگاه در بین مشاغل، جایگاه معلمان است. ارزش و جایگاه استادی ارزش والایی است لذا ارزش و جایگاه خود را بخوبی بدانید و آن را حفظ کنید. در کنار آموزش مباحث علمی به دانشجویان، از مباحث معرفتی غفلت نشود چرا که علم بدون معرفت سبب می شود علم در خلاف اخلاق و شرع استفاده شود. تربیت یک دانشجو و بهره گرفتن جامعه از علم دانشجویان سبب می شود استاد نیز از ثواب علم دانشجو بهره مند شود."
امام جمعه ارومیه، در انتهای مراسم نیز ضمن تقدیر از حضور اساتید در این نشست هم اندیشی، ابراز امیدواری کرد با نگاه ویژه مسؤولین استانی و با همت همه جانبه اساتید و کارکنان دانشگاه، در نشست های آینده مشکلات و موانع برطرف شده باشد و رشد جایگاه دانشگاه صنعتی ارومیه، بیش از گذشته محقق شود.
حجت الاسلام والمسلمین، سید مهدی قریشی، امام جمعه مردم ارومیه و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی، در پایان نشست هم اندیشی، و پس از استماع نظرات اعضای هیئت علمی، طی سخنانی مشکلات دانشگاه صنعتی ارومیه را با وجود تعدد، قابل حل دانست و ضمن تأکید بر ضرورت نگاه ویژه مسؤولین استانی و همدلی برای رفع مشکلات دانشگاه، عنوان کرد: "دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه می تواند محلی برای مطالبه و پیگیری مشکلات دانشگاه از مسئولین باشد. مطالبه ای که از روی آگاهی باشد مؤثر خواهد بود؛ لذا اگر مطالبات اساتید احصا و به بنده منتقل شود از وزرا و مسئولین مربوطه پیگیری خواهم کرد. مطالبات تخصصی و خصوصی نیازی به تریبون عمومی ندارد و باید آن ها را فقط از مسئولین مربوطه خواست." ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: " دانشگاه صنعتی، دانشگاهی بانشاط و اساتید آن اساتید جوان و با انگیزه هستند؛ لذا همین جوانی و نشاط سبب پیشرفت علمی دانشگاه خواهد شد. قدر و ارزش فضای با نشاط دانشگاه را بدانید و در راستای حل مشکلات دانشگاه به یکدیگر کمک کنید. آمار سرانه مقالات علمی-پژوهشی اساتید این دانشگاه جوان در مجلات معتبر، مؤید این توانمندی، نشاط و انگیزه است. هنر این است که انسان در میان مشکلات تلاش کند و از تلاش دست برندارد، صبور باشد و برای مدیریت صحیح در محدودیت ها همت گمارد. دغدغه های کارکنان و هیئت علمی دانشگاه دغدغه شخصی نیست و تمام بیانات نشان می دهد که دغدغه، دغدغه ی حل مشکلات و پیشرفت دانشگاه است. همانگونه که روایت حضرت یونس (ع) نشان می دهد که باید در مشکلات ایستادگی کرد و اگر بخاطر مشکلات محل خدمت و وظیفه ترک شود انسان دچار عقوبت الهی می شود." حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در اهمیت آموزش و تقدس رسالت اساتید افزود: "بالاترین منزلت و جایگاه در بین مشاغل، جایگاه معلمان است. ارزش و جایگاه استادی ارزش والایی است لذا ارزش و جایگاه خود را بخوبی بدانید و آن را حفظ کنید. در کنار آموزش مباحث علمی به دانشجویان، از مباحث معرفتی غفلت نشود چرا که علم بدون معرفت سبب می شود علم در خلاف اخلاق و شرع استفاده شود. تربیت یک دانشجو و بهره گرفتن جامعه از علم دانشجویان سبب می شود استاد نیز از ثواب علم دانشجو بهره مند شود." امام جمعه ارومیه، در انتهای مراسم نیز ضمن تقدیر از حضور اساتید در این نشست هم اندیشی، ابراز امیدواری کرد با نگاه ویژه مسؤولین استانی و با همت همه جانبه اساتید و کارکنان دانشگاه، در نشست های آینده مشکلات و موانع برطرف شده باشد و رشد جایگاه دانشگاه صنعتی ارومیه، بیش از گذشته محقق شود.

 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 454 بار   |   دفعات چاپ: 45 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
روابط عمومی publicrelations
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4343