13آبان، یادآور درخشان‌ترین حماسه‌های ملت مسلمان ایران در مبارزه با استکبارجهانی است.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۸/۸ | 

AWT IMAGE

ملت فهیم، مسلمان و انقلابی ایران با گرامیداشت مجاهدت‌های تاریخی خود، ترجیع‌بند مقاومت در برابر زیاده خواهی مستکبران و زورگویان جهان را با زیباترین نوا، تکرار می‌کنند. دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در راهپیمایی ۱۳ آبان همگام با ملت شریف ایران انزجار خود را از استکبار جهانی ابراز خواهند داشت.

_______________________________________________________________________________

AWT IMAGE

/

در سال ۱۳۴۳، پس از آنکه رژیم وابسته پهلوی، کوشید با تصویب قانون کاپیتولاسیون، سرسپردگی بیشتر خویش را به نظام استکباری آمریکا نشان دهد با افشاگری روشنگرانه حضرت امام خمینی(ره) مواجه شد. بیم از تکرار قیام ۱۵ خرداد، این رژیم را بر آن داشت تا در روز سیزدهم آبان ماه ۱۳۴۳هجری ‌شمسی، دست به تبعید حضرت امام خمینی(ره) بزند و بیداری ملت ایران را به تاخیر اندازد.
اما خواب خوش عمال استکبار، دیری نپائید و با حضور حماسی فرزندان معنوی حضرت امام(ره) در صحنه ۱۳آبان ۱۳۵۷، پریشان شد. در آن روز دانش‌آموزانی که در مکتب حضرت امام(ره) پرورش یافته بودند، سینه‌های خویش را در برابر گلوله‌های مرگبار رژیم طاغوتی، سپر کردند تا نهال انقلاب اسلامی را بارور کنند و رژیم پوسیده طاغوت را به زباله‌دان تاریخ بسپارند.
در سیزدهم آبان ۱۳۵۸ نیز فرزندان خمینی کبیر(ره)، با فتح لانه جاسوسی، سیلی دیگری بر گونه‌های استکبار کوبیدند تا خیال خام بازگشت به ایران اسلامی و رؤیای مهار انقلاب اسلامی را فراموش کند.
از آن روز، ملت فهیم، مسلمان و انقلابی ایران با گرامیداشت مجاهدت‌های تاریخی خود، ترجیع‌بند مقاومت در برابر زیاده خواهی مستکبران و زورگویان جهان را با زیباترین نوا، تکرار می‌کنند.
دانشگاه صنعتی ارومیه این روز بزرگ را به ملت مومن و انقلابی ایران، به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان، تبریک گفته و اطمینان دارند، ۱۳ آبان همچنان نقطه عطفی در مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی است.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 2983 بار   |   دفعات چاپ: 662 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 46 بار   |   0 نظر