برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با روابط عمومی::
روابط عمومی دانشگاه::
مدیریت و کارکنان::
اخبار و اطلاعیه ها::
آشنایی با دانشگاه صنعتی ::
فرم ها::
نشریات::
آلبوم عکس::
تلفن های دانشگاه::
تماس با ما::
آرشیو اخبار و اطلاعیه ها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
آخرین مطالب بخش
:: تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه
:: تزریق ۲۲۰ دوز واکسن سینوفارم در روز دوم واکسیناسیون دانشجویان در دانشگاه صنعتی ارومیه
:: واکسیناسیون ۲۵۰ دانشجو در روز اول اجرای طرح واکسیناسیون در دانشگاه
:: پیام تبریک رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
:: برگزاری اردوی جهادی بسیج دانشجویی شهید دیالمه دانشگاه صنعتی ارومیه
:: پیام تبریک ریاست دانشگاه به مناسبت روز کارمند
:: اطلاعیه ثبت نام نام پذیرفته شدگان مقطع دکتری دانشگاه صنعتی ارومیه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰
:: چهل و هفتمین شماره نشریه (عتف) منتشر شد
:: دعوت از عضو هیئت علمی گروه مهندسی برق به عنوان سخنران کلیدی دومین اجلاس جهانی چشم پزشکی و بیماری های چشمی
:: اطلاعیه تعطیلی کامل فعالیت های آموزشی حضوری
:: کسب رتبه ۱۲ در بین دانشگاههای صنعتی کشور در رنکینگ بین المللی وبومتریکس سال ۲۰۲۱
:: اطلاعیه تعطیلی دانشگاه
:: تجلیل از بانوان نمونه محجبه در بین کارکنان دانشگاه صنعتی ارومیه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه
:: ویژه نامه یادبود آقایان فرید صراف زاده و دکتر سیامک سرمدی
:: دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با مدیرکل اداره کل تبلیغات اسلامی استان
:: معارفه حجت الاسلام والمسلمین امامی به عنوان مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان
:: هشتمین شماره از فصلنامه خبری دانشگاه صنعتی ارومیه منتشر شد
:: انعقاد و صدور قرارداد واگذاری اراضی دولتی سایت جهتلو به دانشگاه صنعتی ارومیه
:: دبیر جدید هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه صنعتی ارومیه معارفه شد
:: گفتگو با رضا هیئت وجدانی درخصوص افتخارات و عناوین ورزش قهرمانی
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: اطلاعیه طرح پایش سلامت جسم و روان ویژه تمام دانشجویان
:: اطلاعیه انتخاب واحد دانشکده فنی و مهندسی خوی
:: برنامه کلاسی و امتحانات دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی خوی
:: اطلاعیه کمیسیون موارد خاص دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی خوی
:: دروس ارائه شده(کلیه رشته ها) و برنامه امتحانی(عمران) دانشکده فنی و مهندسی خوی در نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰
:: دوره HSE ویژه کاردان های فنی
:: اتمام فرآیند واکسیناسیون کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه
:: انتخاب دبیر انجمن علمی شیمی دانشگاه به عنوان دبیر اتحادیه علمی دانشجویی شیمی کشور
:: تقدیر از سرکار خانم پرهام نیا به عنوان مشاور نمونه مراکز مشاوره دانشجویی منطقه سه کشور
:: اطلاعیه مهمانسراها و واحد های اقامتی دانشگاه صنعتی ارومیه
:: اطلاعیه ترم تابستان اداره آموزش های آزاد و مجازی
:: قابل توجه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال ۱۳۹۹ (نیمسال اول و دوم)
:: فراخوان بذیرش بدون آزمون مقطع دکترا استعدادهای درخشان-طرح شهید احدی
:: لینک سامانه مجازی برگزاری کلاس های آنلاین
:: برنامه های زمانبندی برگزاری دوره های تیر ماه ۱۴۰۰ نظام مهندسی
:: "شرایط جدید آیین نامه شوراهای برسی موارد خاص" (سامانه سجاد)
:: پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (طرح شهید وزوایی)
:: چهارمین دوره انتخاب کتاب سال استان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود
:: گفتگو با دکتر شیرزاد درخصوص حوزه اداری دانشگاه
:: چاپ مقاله عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه صنعتی ارومیه در انتشارات Nature
:: شهید حسین مرتضوی زاده شهید شاخص بسیج کارمندان در سال ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/10/8 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از سرویس بسیج کارمندان خبرگزاری بسیج، شهید حسین مرتضوی زاده مدیرکل سابق سیاسی امنیتی استانداری کرمان به عنوان شهید شاخص بسیج کارمندان در سال ۱۳۹۹ انتخاب شد.

مهندس حاج حسین مرتضوی در سال ۱۳۳۷ در شهرستان رفسنجان در خانواده ای مذهبی و متدین به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و دوران دبیرستان را در رفسنجان سپری کرد و با قبولی در کنکور سراسری به دانشگاه تازه تاسیس یافته کرمان راه یافت.
وی همگام با دوستان هم فکرشان تشکل اسلامی دانشجویان مقلد و پیرو خط امام را بنیان گذاری کرد. شهید مرتضوی در تظاهرات دانشجویی و مردمی قبل از انقلاب در کرمان خضوری فعال داشت. پس از پیروزی انقلاب اولین دانشگاهی که بازگشایی شد، دانشگاه کرمان بود و او در کنار دوستان خود ضمن ادامه تحصیل، فعالیت های سیاسی و انقلابی خود را در جامعه اسلامی دانشگاهیان ادامه داد. در جریان تعطیلی دانشگاه ها و انقلاب فرهنگی از عناصر فعال بود و در سازماندهی و هماهنگی دانشجویان مسلمان دانشگاه در انقلاب فرهنگی و مقابله با گروهک های ضد انقلاب نقش موثری داشت. پس از تعطیلی دانشگاه، همراه با جمعی از دووستان به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان کرمان در آمد. وی در سازماندهی یکی از واحدهای اداری سپاه نقش موثر و تلاش چشمگیر داشت. در اوایل سال ۱۳۶۰ علیرغم این که در واحد اداری سپاه خدمت می کرد، با شور و شوق فراوان و در حالی که دوره نظامی را طی نکرده بود، به جبهه های جنگ عزیمت کرد.

کار خود را در استانداری کرمان به عنوان معاون دفتر سیاسی و انتظامی آغاز کرد و از سال ۱۳۶۲ نیز به عنوان رئیس دفتر و مدیر کل سیاسی و انتظامی استانداری کرمان به خدمت صادقانه خود ادامه داد و ضمن ادامه تحصیل در رشته مهندسی معدن با قبول عضویت شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در فعالیت های این تشکل اسلامی نیز نقش موثری ایفا کرد. مهندس مرتضوی پس از فراغت از تحصیل در رشته مهندسی معدن قبول و با عضویت شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در فعالیت های این تشکل اسلامی نیز نقش موثری ایفا کرد. مهندس مرتضوی زاده
پس از فراغت از تحصیل در رشته مهندسی معدن تحصیلات عالی خود را در رشته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی ادامه داد و در زمان شهادت سال آخر دوره کارشناسی ارشد را می گذراندو تقید او به اجرای احکام و ارزشهای اسلامی ارادات و علاقه وافر به حضرت امام خمینی (ره)، شوق به شهادت، به جا آوردن نماز در اول وقت، صفای باطن، اخلاص، دوری از ریا و توکل بر خدا از خصوصیات بارز او بود. وی بنده مخلص خدا بود. هنوز صدای مهربان و صمیمی او در گوشمان طنین انداز است که می گفت: باید برای رضای خدا کار کرد. خداوند او را با معصومین علیهم السلام و همه شهدای گرانقدر اسلام محشور و قرین رحمت خود گرداند و به بازماندگانش به خصوص همسر فداکار، صبور و گرانقدرش، خواهر رزمنده مفقود الاثر محمد علی سلاجفه و سه فرزندش علی، زینب و محمد شکیبایی و سلامت ی کسب رضای حق تعالی عنایت فرماید.

 وصیتنامه

درود فراوان به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خمینی و سلام بر تمامی شهدای اسلام؛ الان که این چند سطر را می نویسم ساعت ۸ صبح پنج شنبه ۱۳۶۰/۰۷/۲۳ می باشد و قرار است فردا جمعه به جبهه های جنگ اعزام شویم که احتمالا در اهواز چهار روز دوره فشرده خواهیم داشت. از خدای بزرگ می خواهم که در این دوره موفق بیرون آیم و با آمادگی کامل مرا به جبهه ها بفرستند- پروردگارا تو می دانی در باطن من چه می گذرد. تو می دانی چقدر گناه کار و ذلیلم. کمکم کن که در راهت گام بردارم. ای امام و ای تمامی مومنین آبرومند در درگاه خداوند متعال، برای این حقیر ناچیز دعا کنید ( پروردگارا کمکم کن تا با تمام وابستگی های دنیوی و مادی قطع رابطه کنم و با تمام وجودم به درگاه تو روی آورم) در پایان چند کلمه ای هم با خانواده و دوستانم صحبت دارم؛ به پدر و مادرم بگویید که اگر در این باره چیزی به شما نگفتم امید عفو دارم و در ضمن امیدوارم خداوند در مقابل زحماتی که برای من کشیدید به شما اجر عظیم عنایت فرماید. به مادرم بگویید که اگر من کشته شوم برایم گریه نکند زیرا دشمنان و ضو انقلابیون از آن خوشحال می شوند .... . به خواهرم زهرا بگویید زینب گونه باشد. به خواهرم فاطمه بگویید فرزندانش را عاشق اسلام و انقلاب تربیت کند ( به دو برادرم بگویید که فدای اسلام و امام و انقلاب باشند و هرگز نماز را ترک نکنند و خوب درس بخوانند تا برای انقلاب مثمر ثمر قرار گیرند. از تمامی دوستان دور و نزدیک و تمامی دوستانی که با من آشنایی داشتند طلب عفو می کنم. خداوند اسلام و امام و مسلمین را پیروز و موفق گرداند. " ان شاء الله الهم اصلح لی دینی فانه عصمه امری لی اخرتی فانها دار مقری " خداوندا دین مرا اصلاح فرما که این مایه حفظ شئون من است و عالم آخرتم را اصلاح فرما که آنجا منزل ابدی من است.

به روایت همسر شهید ...

شهید حسین مرتضوی زاده در پست مدیر کل سیاسی انتظامی استانداری کرمان به شهادت رسید. او فردی متواضع بود، او هیچ وقت از بیت المال استفاده نمی کرد و حتی در محل کار خود صندوق رفع مظالم داشت و هر ماه در آن مقدای پول می ریخت و می گفت: اگر از تلفن اداره استفاده شده باشد. از ماشین اداره استفاده نمی کرد و از چشمهای خود در برخورد با نامحرم محافظت می کرد و اوین اضافه کار خود را بعد از جنگ به خدمتکاران اداره بخشید.

یک روز که پسرش در تب می سوخت حاضر نشد با ماشین اداره او را به بیمارستان برساند و خود را به منزل پدر خانمش رساند و با ماشین او علی را به بیمارستان رساند. حسین اهل تکالیف مذهبی بود. براستی آیه : فاستقم لما امرت : در باره او مصداق داشت. حتی در ش ازدواج نماز واجب و مستحبات را به جا آورده و تعقیب نمازهای پنج گانه را حتما می خواند. دعای کمیل را حفظ بود و اغلب نماز شب می خواند و هیچ نماز قضایی نداشت و همیشه می گفت: اگر گناه نکنی چرا بهشت را ندهند. حق الناس را رعایت می کرد و می گفت: اگر بچه های من اهل نماز بودند بفهمند که من دست به بیت المال نزدم و الان سه فرزندش ( علی، زینب و محمد ) اهل نماز و تکالیف هستند. اثر آن کارها را می بینم. به مسئولین ماشین و زمین می دادند. اما هرگز حاضر نشد و می گفت: اگر حقی است باید به تمام مردم اعلام شود و ارائه گردد و مسئولین خدمتگزاران مردم هستند، نه ارباب مردم.

از سالن صدای حسین می آید...

بی همگان به سر شود                  بی تو به سر نمی شود                     جای تو دارد این دلم                         جای دگر نمی شود

آمدم گفتم برای من می خوانی، گفت: نه! برای امام زمانم می خوانم. از آقا دورم و آخر کی می وشد به حضور ایشان برسم.

 من که می دانستم او اهل شهادت است. در عوض خواندم: گل عزیز است غنیمت بشماریدش گوهر. خندید و گفت: شما از علاقه می خوانید. گل کجاست. گل شهیدان بودند که رفتند.

او همیشه دائم وضو می گرفت، حتی روز شهادت. نماز اول وقت را هیچ وقت فراموش نمی کرد و همیشه غسل شهادت می کرد. می گفتم جنگ تمام شده، می گفت: اگر خالص باشی شهادت در خانه تو می آید. من دو تا گلوله هم هست. باید کف دستم روز قیامت باشد. همینطور شد. دو تا گلوله روز شهادت به ایشان اصابت شده بود که همراه ایشان دفن گردید.

 حسین ۳۳ سال داشت، جوانی که وقتی شهید شد سه فرزند ۸ ساله (علی)، ۷ ساله ( زینب)، و ۹ ماهه (محمد) داشت که علی دندانپزشک و زینب روانشناس و محمد دانشجوی دندانپزشکی است. حسین عاشق و مخلص و پرهیزکار بود و او سعه صدر داشت و با ارباب رجوع مهربان برخورد می کرد و از جلوی پای آنها بلند می شد و می گفت: نباید انسان احساس تکبر کند. مگر ما کی هستیم، خدمتگزار مردمیم، به خانواده بسیار اهمیت می داد و در خانه به همسرش کمک می کرد و به حقوق زن احترام می گذاشت. برادرم محمدعلی سلاجقه ۱۷ سال داشت که در کربلای معلی به شهادت رسید. او برادری مهربان و راستگو و مومن بود و می گفت حتی دوست ندارم جنازه ام زحمت شانه های مردم باشد. اغلب روزه می گرفت و نماز واجب را سر وقت
 می خواند و به حجاب اهمیت زیادی می داد و به مادرم احترام بی اندازه می گذاشت. حتما خیلی خوب بود که خداوند او را به مقام شهادت رساند.

نحوه شهادت

صبح شهادت روز ۱۳ شهریور ۱۳۷۱، حسین برای مأموریت به سیرجان رفت. روز دلگیری بود. با خانواده خداحافظی کرد و گفت: شب بر می گردم و همان روز برای ختم پدر دوستش آقای سیاوش هم رفت و عصر در راه بازگشت مورد تهاجم اشرار مسلح قرار گرفت و به شهادت رسید. یاد و خاطره او همیشه زنده و جاوید است و خداوند قاتلان او را به قصاص برساند تا شاید مرهم درد دل زخم دیده مادرش شود.

آرزوی شهادت و برآورده شدن

یک شنبه سر مزار با حسین رفته بودیم کنار قبر شهیدان. ایستاده بود و درست همانجایی که الان قبر اوست. نشان داد و گفت: چطور می شد یک جا به ما می دادند. گفتم: از دست ما فرار می کنی، می خواهی شهید شوی. گفت: نه. اینها (شهداء) گل بودند، ما چی هستیم. گفتم: خدا کند من قبل از تو بمیرم. گفت: خدا نکنه. بچه بی مادر شود و از قرار آمیدیم و سال بعد همانجایی که نشان داده بود، بدون اینکه من قبلا دیده باشم. ای وای مزار شهید عزیزم حسین شده بود. واقعا حسین مستجاب الدعوه بود و به آرزوی خود رسید. اللهم ارزقنا توفیق شهادت در دعای است که به اجابت رسید و بعد از شهادت او بزرگان شهر خواب های زیادی دیدند و می آمدند بالای سر قبر او شمع روشن می کردند و می گفتند: او چقد بزرگوار بوده که شفای فرزندان را از او درخواشت کرده و خداوند شفا داده بود. حسین بی گناه من، بی گناه به شهادت رسید.
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 390 بار   |   دفعات چاپ: 32 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
روابط عمومی publicrelations
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 4331