استاندار آذربایجان غربی در نشست صمیمی با دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه

AWT IMAGE

استاندار آذربایجان غربی گفت: ابتکار، خلاقیت و تولید فکر و ایده از وظایف دانشگاه هاست و جوانان با پتانسیل های بالای خود در این بین رسالت خطیری بر عهده دارند.
جلال زاده در نشست صمیمی با دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه، این دانشگاه را جزو دانشگاههای پیشتاز استان اعلام کرد و افزود: دانشگاه صنعتی ارومیه با تولید علم و اندیشه و عملی کردن آن درحوزه صنعت باید نقش خود را در توسعه استان به خوبی ایفا کند.
وی اظهار کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش و کوشش دانشجویان و دانشگاهیان در اوج ایستاده که نمی توان این نقش را نادیده گرفت.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان فرموده اند که دانشجویان پر افتخار ما همیشه در همه موضوعات گره گشا بوده اند و این دانشجویان پرافتخار ما هستند که نقش آنها بر تارک ایران عزیز حک شده و ماندگار خواهند بود.
استاندار آذربایجان غربی نقش ملت ایران در نجات بشریت را بی بدیل عنوان نمود و گفت: این نقش را آموزه های مترقی دینی و اسلام عزیز به ما داده اند و اعتقادداریم که نسخه شفابخش بشریت امروز توجه به خداست که این نسخه در نزد اسلام است.
نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: مسلمانان و اسلام پایان تاریخ را رقم خواهند زد و جمهوری اسلامی ایران، علمدار تمدن جدیدی است که بعد از انقلاب بنای آن نهاده شده است.
جلال زاده با اشاره به اینکه امروز اصلی ترین و مستحکم ترین منتقدین لیبرال دموکراسی در خود غرب حضور دارند خاطرنشان کرد: جنبش وال استریت یکی از این جنبش هاست.
وی گفت: غربی ها به دنبال تحمیل عقاید و افکار خود به کشورهای جهان هستند ولی امروز خرسندیم اعلام کنیم که تئوری ها و تفکرات آنها به بن بست رسیده است.
وی متوسط سنی دانشمندان هسته ای ایران را زیر 40 سال اعلام کرد و افزود: دستاوردهای بزرگی که امروز کشورمان به دست آورده در سایه خودباوری جوانان انقلاب اسلامی ایران بوده است.
وی ادامه داد: روح خودباوری موجود در ملت ایران را مدیون خون شهدا هستیم که این اعتماد به نفس، کلید حل مشکلات ملت ایران است.
وی گفت: جوانان ما امروز در قله های علمی می درخشند و این مهم نیز در سه دهه گذشته اتفاق افتاده است.
استاندار آذربایجان غربی علت دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران را وجود جوانان اندیشمند و با جسارت ایران عنوان کرد و گفت: جوانان امروز ایران اسلامی در جهان اول هستند و به همین دلیل به آنها افتخار می کنیم.
در ادامه با حضور استاندار آذربایجان غربی جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد.
استاندار آذربایجان غربی گفت: استان ما دارای مزیت های زیادی در حوزه ترانزیت تجاری و آب و خاک است و 2750 واحد صنعتی در استان پروانه بهره برداری دریافت کردند و روند رو به رشدی را در حوزه صنعتی استان شاهد هستیم.
وی افزود: دو واحد پتروشیمی میاندوآب و مهاباد در استان در حال احداث است که محل خوبی برای حضور فارغ التحصیلان رشته های فنی خواهد بود.
وی یادآور شد: پتروشیمی مهاباد جزو پروژه های مهر ماندگار است که به عنوان بزرگترین واحد صنعتی استان با 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری درخرداد ماه سال 1392 به بهره برداری خواهد رسید.
جلال زاده اعلام کرد: با وجود 1200 هیات علمی در استان تعداد موسسات علمی و شرکت های دانش بنیان بسیار کم است و از هر اقدامی برای ایجاد چنین موسسات علمی حمایت می کنیم.
در خاتمه مراسم، دانشجویان با امضای طوماری از زحمات استاندار آذربایجان غربی در حمایت از دانشگاه صنعتی ارومیه تقدیر و تشکر کردند.
در ادامه با اهدای لوح از زحمات و حمایت های استاندار آذربایجان غربی از دانشگاه صنعتی ارومیه تجلیل شد.
همچنین از آقای پرویز عزیزنژاد، یکی از خیرین استان که منزل شخصی خود را برای ایجاد مرکز تحقیقات نوین به دانشگاه صنعتی ارومیه اهدا کرده با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد
در این آیین همچنین تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از سایر دانشجویان در رابطه با فراهم نمودن زمینه های حضور و مشارکت بیشتر دانشجویان در مسابقات ملی و منطقه ای در بخش های علمی ، فرهنگی و ورزشی و همچنین متمرکز نمودن رشته های دانشگاهی در حوزه های فنی در مراکز و دانشگاه های تخصصی و همچنین توجه به توسعه صنعتی استان و حمایت بیشتر دولت از ایجاد موسسات علمی و شرکت های دانش بنیان شدند.CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 3352 بار   |   دفعات چاپ: 656 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 96 بار   |   0 نظر