برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با روابط عمومی::
روابط عمومی دانشگاه::
مدیریت و کارکنان::
اخبار و اطلاعیه ها::
آشنایی با دانشگاه صنعتی ::
فرم ها::
نشریات::
آلبوم عکس::
تلفن های دانشگاه::
تماس با ما::
آرشیو اخبار و اطلاعیه ها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
آخرین مطالب بخش
:: برگزاری نخستین مراسم هیئت مذهبی دانشگاه
:: اداء دین دانشگاه صنعتی ارومیه به آرمان بلند آزادی قدس شریف
:: دسترسی به آخرین فهرست نشریات نامعتبر و جعلی خارجی اعلامی توسط وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری
:: جلسه تبیین و آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان برگزار شد
:: آئین نامه جدید عضویت و اعطای وام با شرایط جدید در صندوق رفاه اعضای هیئت علمی و کارکنان
:: برنامه استخر اساتید و کارکنان دانشگاه
:: ثبت نام اینترنتی وام های صندوق رفاه دانشجویی نیمسال دوم سالتحصیلی 96-1395
:: ثبت نام وام دکتری صندوق رفاه دانشجویان مرحله اول سه ماهه زمستان (دی، بهمن واسفند)
:: کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه بخشی از سبد ارزاق شب یلدای خود را به کودکان بی سرپرست اهدا کردند
:: چند جلد کتاب توسط دکتر ایوب بارسم ممقانی به دانشگاه صنعتی ارومیه اهدا شد
:: میزان آشنایی جامعه علمی کشور با مصادیق تخلفات علمی
:: دکتر محمد سیروس آذر دانشیار گروه مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی ارومیه به عنوان پژوهشگر برتر استان آذربایجان غربی انتخاب شد
:: رئیس دانشگاه از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان و غرفه دانشگاه بازدید کرد
:: پژوهشگران و فناوران برتر استان آذربایجان غربی تجلیل میشوند
:: دستور العمل نحوه بررسی تخلفات پژوهشی
:: تکذیب دعوت ریاست دانشگاه صنعتی ارومیه از سعید جلیلی برای سخنرانی مراسم روز دانشجو این دانشگاه
:: سربرگ انگلیسی دانشگاه صنعتی ارومیه تصویب شد
:: دوره آموزش کوتاه مدت حقوق مهندسی (نیاز اساسی جامعه مهندسی)
:: بازدید آقای حضرت پور نماینده مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه صنعتی ارومیه
:: جشنواره ایده های برتر آذربایجان غربی(جابا)
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در دانشگاه
:: اطلاعیه مهم در مورد دروس معارف اسلامی دانشگاه صنعتی ارومیه در مقطع کارشناسی
:: برگزاری آزمون مجدد سازمان نظام مهندسی استان
:: جلسه مشترک روسای محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای ارومیه
:: جلسه اساتید ممتحن گرایش پنج گانه دروس معارف اسلامی
:: شروع بکار خوابگاهها در سال 98
:: گزارش اجرایی دوره های شورای فنی سازمان برنامه و بودجه سال 97
:: گزارش اجرایی دوره های نظام مهندسی سال 97
:: زمان برگزاری آزمون مجدد
:: برگزاری آزمونهای مجدد دوره های ارتقا پایه و اجرا
:: آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته برای دانشجویان استعدادهای درخشان کارشناسی
:: زمان برگزاری آزمون ارتقاء پایه عمران نظارت 2به1 و 3به2
:: ضوابط و آیین نامه اجرایی اولین دوره مسابقات دانشجویی بتن
:: «انتشار SoNebuntu Light: نسخه سبک توزیع لینوکس مخصوص تحلیل گران شبکه‌های اجتماعی»
:: برگزاری دوره نگهداری از سیستمهای گرمایشی و سرمایشی
:: اطلاعیه
:: کارکنان اداره آموزش
:: اصلاحیه زمانبندی گروه 2 عمران نظارت 3به2
:: باید و نباید های فصل امتحانات
:: برگزاری دوره قراردادهای سرمایه گذاری و روش های تامین مالی
:: دکتر غلامی با تاکید بر ضرورت همفکری و خرد جمعی در مدیریت آموزش عالی: برنامه خود را با نظر روسای دانشگاههای کشور تهیه کرده ام ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲ | 
گزینه پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی گفت: برای اولین بار برای تدوین برنامه تقدیمی وزیرعلوم به مجلس شورای اسلامی با روسای دانشگاههای کشور مکاتبه و نظر آنان دریافت شد لذا این برنامه حاصل خرد جمعی و مورد توافق دانشگاهیان کشور است.
     

دکتر منصور غلامی در نشست روسای دانشگاههای بزرگ کشور که در دانشگاه تهران برگزارشد؛ گفت: دانشگاههای کشور بویژه دانشگاههای بزرگ ظرفیت های مهمی دارند که بابد با برنامه ریزی از آن استفاده کنیم.

گزینه پیشنهادی وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی، "بین المللی شدن و ارتباط با دنیای جهانی علم و فناوری"، "اثربخشی علم و فناوری در جامعه"، "تمرکززدایی و افزایش اختیارات قانونی دانشگاهها" و "توجه ویژه به خرد جمعی دانشگاهها در اتخاذ تصمیمات مرتبط با آموزش عالی" را محورهای برنامه های تقدیمی خود به مجلس شورای اسلامی ذکر کرد.

در ادامه این نشست روسای دانشگاههای حاضر در این نشست به بیان نظرات خود در خصوص برنامه های دکتر غلامی پرداختند.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: انتخاب رئیس دانشگاه بوعلی سینا به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی همه دانشگاهیان را خوشحال کرد و اندک انتقاداتی که وجود دارد به علت وسعت جامعه دانشگاهی و عدم امکان پاسخگویی مناسب به همه مطالبات دانشگاهیان است.

دکتر مجتبی صدیقی با اشاره به تاکید سرپرست وزارت علوم بر حمایت همه معاونان و مدیران وزارت علوم از دکتر غلامی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت گفت: دکتر غلامی از جنس دانشگاه است و انتخاب وی با رای بالای مجلس شورای اسلامی، بهتر می تواند به استیفای حقوق دانشگاههای کشور کمک کند.

دکتر عبدالرضا باقری مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز هیاتهای امنا و هیات ممیزه مرکزی گفت: امیدوارم دکتر غلامی با ایجاد مکانیسیمی بتواند به شکل نهادینه از نظرات دانشگاهیان استفاده کند.

وی هیات امنای دانشگاهها را نهادی دانست که می تواند با ارائه پیشنهادهای کارشناسی به مدیریت دانشگاهها و وزارت علوم به اداره دانشگاهها توسط خودشان و کاهش تصدی گری وزارت علوم کمک کند.

در ادامه این جلسه، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن خوشامدگویی به وزیر پیشنهادی و رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور گفت: مشورت و خرد جمعی اساس همه کارهای دانشگاهی است و امیدواریم این شیوه عمل که پشتوانه بسیار خوبی برای اجرای تصمیمات است، ادامه یابد و تقویت شود.

وی با اشاره به انتخاب یک رئیس دانشگاه از سوی رئیس جمهور برای تصدی وزارت علوم افزود: ما خوشحالیم که یک رئیس دانشگاه این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد. کسی که تجربه مدیریت دانشگاه را که سخت‌ترین نوع مدیریت است، داشته باشد، برای وزارت گزینه مناسبی است.

رئیس دانشگاه تهران ضمن اظهار امیدواری به رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد: جلسه رأی اعتماد تریبون بسیار خوبی برای طرح مطالبات و مشکلات دانشگاه‌ها و آموزش عالی است. متأسفانه مشکلات وزارت علوم جدی گرفته نشده است و به همین دلیل اختیاراتش را تقسیم کرده‌اند. اما هرچه وزارت علوم مقتدرتری داشته باشیم، وزارت علوم و کلاً آموزش عالی جدی‌تر گرفته می‌شود.

دکتر نیلی احمدآبادی با اشاره به اهمیت اولویت‌های دولت تاکید کرد: بزرگ‌ترین دغدغه دولت در حال حاضر اشتغال است. دانشگاه‌ها در این زمینه می‌توانند به دولت کمک کنند به شرطی که دولت در انجام تعهداتش مانند دانشگاه عملکردی صددرصدی داشته باشد.

دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: برنامه دکتر غلامی، جامع و کافی است ولی به نظر من توجه وی به اقتصاد آموزش عالی و خودکفایی نسبی دانشگاهها می تواند این برنامه را تکمیل کند.

وی افزود: کاهش تصدی گری وزارت علوم و افزایش اختیارات قانونی دانشگاههای کشور بویژه دانشگاههای سطح یک و دو در امور آموزشی و پژوهشی ضروری است.

دکتر هوشنگ طالبی، رئیس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: تثبیت حاکمیت وزارت علوم بر علم و فناوری کشور براساس قانون تشکیل وزارت علوم که مصوب مجلس شورای اسلامی است از انتظارت دانشگاهیان از دکتر غلامی است.

وی افزود: انتخاب یک طرح محوری برای وزارت علوم مانند طرح تحول سلامت وزارت بهداشت می تواند به ارتقای بسیاری از برنامه های علم و فناوری کشور کمک کند.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: فرصت رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، فرصتی است که دکتر غلامی مشکلات و مسائل دانشگاهها را مطرح کند تا جامعه مطالبات و انتظارات خود را از دانشگاه متناسب با امکانات موجود اصلاح کند.

دکتر محمد تقی احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: توجه به رشته های میان رشته ای، افزایش اختیارات قانونی دانشگاهها، بین المللی شدن دانشگاهها و افزایش همکاری علمی با دنیا و ارتقای جایگاه وزارت علوم در مجموعه دولت می تواند به تکمیل برنامه های دکتر غلامی برای اداره آموزش عالی کشور کمک کند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دولت باید حمایت بیشتری از دانشگاههای سطح یک و دو کشور انجام دهد زیرا بیشترین تولید علم و فناوری کشور در این دانشگاهها صورت می گیرد ولی هم اکنون با انتشار نتایج سطح بندی دانشگاهها، تخصیص بودجه های دانشگاههای سطح یک کاهش و بودجه های دانشگاههای سطوح پایین تر افزایش یافته است.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۲,۰۰۰ میلیارد تومان بودجه علم و فناوری کشور در اختیار موسسات آموزشی و پژوهشی قرار می گیرد که زیر مجموعه وزارت علوم نیستند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: دانشگاهها آبروی کشور هستند و در دنیا کشور ایران را با مفاخر دانشگاهی آن می شناسند لذا باید بیش از بیش به این نهاد ت.جه شود.

دکتر محمد حسن صدوق افزود: انتظار درآمدزایی از دانشگاهها برای جبران هزینه های آموزشی و پژوهشی صحیح نیست و باید اصلاح شود.

دکتر برخورداری، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران همفکری و مشورت دانشگاهیان را عامل حل مشکلات مختلف آموزش عالی ذکر کرد کرد و حمایت قاطع روسای دانشگاههای بزرگ کشور از دکتر غلامی را نشانه ای بر یکپارچگی آموزش عالی دانست.

دکتر غلامی تجربه کافی در مدیریت دانشگاهی دارد و برنامه خوبی نیز تدوین کرده است که حتماً باید با حضور فعال در کمیسیونهای مختلف مجلس شورای اسلامی این برنامه را تشریح کند.

وی افزود: تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و پاسخگویی مناسب به سوالات آنان در فراکسیونهای مختلف می تواند در مرحله رای اعتماد و پس از آن به توفیق دکتر غلامی کمک شایانی بکند زیرا مجلس شورای اسلامی شان بالایی در جمهوری اسلامی ایران دارد و حامی دانشگاهیان نیز هست.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 893 بار   |   دفعات چاپ: 144 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
روابط عمومی publicrelations
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 3858