برگشت به دانشگاه صنعتی ارومیه
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معاونت دانشجویی و فرهنگی ::
امور فرهنگی و فوق برنامه::
امور دانشجویی::
امور تربیت بدنی::
شورای انضباطی دانشجویان::
مرکز مشاوره::
اخبار و اطلاعیه ها::
تماس با ما::
فرمها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
زیربخش‌های پایگاه
:: خدمات مشاوره ::

وظیفه اصلی مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی ارومیه، یاری رساندن به دانشجویان و حمایت از آن ها برای مدیریت موفق گستره ای از مشکلات روان شناختی، تحصیلی، حرفه ای و سبک زندگی است، که ممکن است از همان نخستین هفته های ورودشان به دانشگاه تا دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد با آن ها همراه باشد.
از سال اول دوره کارشناسی ممکن است دانشجو با استرس های متنوعی روبرو شود. برای برخی، یک مداخله جزئی، مشاوره حمایتی یا جواب به سؤال های نگران کننده می تواند باعث رفع مشکلات شود، در حالی که برای تعدادی دیگر، دستیابی به هدف های فردی نیازمند درمانی طولانی مدت است.
خواه با رفتن به دم در آپارتمان یک دانشجوی گم شده، یاری رسانی هنگام بحران، آموزش فنون آرمیدگی یا گفتگو در مورد عدم موفقیت در امتحان یا از دست دادن عضوی از خانواده، مرکز مشاوره تلاش می کند تا با فراهم کردن درمان مؤثر و حمایت آگاهانه، فرصتی برای دانشجویان فراهم کند تا بتوانند مهارت هایی که برای موفقیت در دانشگاه و زندگی آینده خود به آن نیاز دارند، کشف و تقویت کنند.

در این مرکز چه خدماتی ارائه می شود؟
خدمات مشاوره ای برای دانشجویانی که دارای مشکلات روان شناختی، تحصیلی و نگرانی های شغلی هستند، در دسترس است. در این مرکز مشاوره فردی و زوج درمانی و همچنین ارزیابی های روان شناختی انجام می گیرد. همچنین دانشجویان عزیز این فرصت را دارند که در هر نیم سال تحصیلی در شماری از کارگاه های گروهی رایگان شرکت نمایند.
ممکن است دانشجویان در طول دوره تحصیل با آشفتگی عمیقی که در اثر مشکلات مداوم یا آنی روان شناختی، هیجانی یا رفتاری ناشی می شوند، مواجه گردند. گاهی، ممکن است دانشجویان افکار و احساسات مشکل زا یا ناخوشایندی را تجربه کنند و یا به شیوه ای رفتار کنند که می تواند ناراحت کننده باشد و منجر به نگرانی شود. هدف مشاوره، کمک به افزایش کارآیی فردی، درک خود و توانایی های حل مسئله است. مشاوره تلاش می کند تا پریشانی را کاهش دهد، بهزیستی را تقویت کند و پیشرفت فردی و تحصیلی را تسهیل نماید.
مشاوران و روان شناسان مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی ارومیه با فراهم کردن خدمات مشاوره ای و درمانی، به دانشجویان کمک می کنند تا با گستره ای از مشکلات انطباقی و روان شناختی مقابله کنند. مشاور از نزدیک به نگرانی های شما گوش می دهد و فرصتی را برای رشد راهبردهای مؤثر در کنار آمدن بهتر با چالش های شخصی فراهم می کند. برخی از دانشجویان فکر می کنند که مشکلات آن ها برای مشاوره خیلی ناچیز است یا این که راه حلی برای مشکل آن ها وجود ندارد. مرکز مشاوره مکان خوبی برای بحث درباره این پرسش ها در محیطی محرمانه و بی طرف فراهم می کند. در هر صورت، ما نهایت سعی خود را برای کمک به شما در بررسی نگرانی هایتان خواهیم نمود یا این که شما را به افراد و منابع دیگری که مناسب هستند ارجاع خواهیم داد.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 3211 بار   |   دفعات چاپ: 1064 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 201 بار   |   0 نظر
معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی Student, Culture and Social Administration
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 3925